Alman TV'sinde İstiklal Marşı

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
Mesajlar: 543
Kayıt: 03 Haz Cum, 22:00
Konum: Ank/Aksaray
İletişim:

Alman TV'sinde İstiklal Marşı

Mesaj gönderen Admin »

HELAL SANA MICHAEL EFENDI !

Alman ZDF Televizyonun da Thomas Gottschik in sundugu "Bahse Var misin"adli yarisma programina basvuran ,Isviçreli Michael Sauser 188 ülkenin Ulusal Marsini notasiyla birlikte söyleyebilecegini iddia etti.

Yarisma istegi kabul edildi ve yarisma günü Jüri'nin seçtigi bes ülkenin Ulusal Marsi'nin okunmasi kararlastirildi, secim yapildi ve Marslari okunacak ülkeler sirayla Çin, Misir, Tayland, Bosna Hersek ve Türkiye idi.

Michael Sauser, ilk dört ülkenin Marsini basariyla okuyunca jüri yeterli bularak yarismayi kazandigini söyledi ve Türk Ulusal Marsi'nin okunmasina gerek olmadigini söyledi, Ancak Michael Sauser "Hayir mademki Türk Bayragini da seçtiniz Türk Ulusal Marsini da söylemek istiyorum "dedi.

Bunun üzerine jüri ve yapimci kabul etmek zorunda kaldi, Orkestra hazirlandigin da Michael Sauser salona dönerek " Yanliz Türk Ulusal Marsi ayakta dinlenir kalkmanizi rica ediyorum" dedi. Katilimcilarin saskin davranislari biraz sonra Michael Sauser'un ricasini yerine getirmeye dönüstü ve Michael Sauser o güzel aksaniyla Türk Ulusal Marsi'ni muhtesem sekilde icra etti.
Cevapla