Tüm Müzik Öğretmeni Arkadaşlarımın Dikkatine!

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
croon17

Tüm Müzik Öğretmeni Arkadaşlarımın Dikkatine!

Mesaj gönderen croon17 »

Sevgili arkadaşlar ;

3 şubat tarihinde beden eğitimi öğretmeni arkadaşlarımız aslında ortak sorunumuz olan ama bizim daha çok magdur edildiğimiz bir konu hakkında ve tabi branşlarıyla ilgili diğer sorunlar hakkında çözüm önerileri için toplandılar. Bizim il koordinatörümüz gittiği için konuya bende vakıfım. Nasıl müthiş bir örgütlenmeye gittiklerine inanamazsınız. Şimdi konu şu daha önce lise 1. sınıflarda müzik dersi haftada 2 saatti ve ben 3 yıl bu uygulama ile çalışma fırsatı buldum. Ama iki yıldır gerekse hükümetin sanata karşı kayıtsızlığı ve nedenini asla aklımın almadığı saçma açıklamalar gerekçesiyle dersimiz liselerde seçmeli adı altında (ama genellikle seçilmeyen ) farklı bir konuma getirilmiştir. İlköğretim okullarında ise yıllar önce iki saat iken 1 saate indirilmiş neredeyse kaldırılma durumuna gelmiştir. (utanmasalar) Yazdıklarımın hükümet politikasını eleştirmekle hiç bir ilgisi olmadığını öncelikle vurgulamak istiyorum. Benim amacım müzik dersinin amacına uygun olarak devamını sağlamaktır. Bu yıl proje performans vs. bir çok şey istendi bizden biz ders saatlerimizi bunlara ayırlmak durumunda kaldık evet bunlarda çok yararlı ama bizim asıl görevlerimiz arasında öğrencilerin müzik zevklerini geliştirmek, kaliteli müzik anlayışını benimsetmek ve hepinizin zaten bildiği ve gayret gösterdiği diğer davranışları uygulatmak ve kazandırmak değil mi? Ben kendi adıma ders saatlerimizin geri verilmesini istiyorum. Bu konuda sizden sonsuz bir duyarlılık ve destek bekliyorum. Ayrıntılara takılıp kalarak yol alamıyoruz bizde böyle ya hep destek ya hep köstek. Ben örgütlenme ve haklarımızı geri kazanma talebinde bulunuyorum. 2003 yılından bugüne magdur bırakılan ve ilk kez biraz olsun şubat atamasında yüzü gülen atanamamış 100 lerce meslektaşımız var. Eğer yapılan resmi törenler ve kutlamalar olmasa hatırlanmayacağız bile.Aşağıda verdiğim faxlara ve mail adreslerine ortak bir yazı gönderelim belki bir kişinin bu isteği dikkate alınmaz ama müzikeğitimcilerinin kocaman ailesi ve müzik seminerine katılan formatör arkadaşlarımın desteği de olunca mutlaka sesimizi duyururuz. Şimdiden teşekkür ederim. Benimle irtibatınızı ve desteğinizi bekliyorum.

1-Ahmet Necdet SEZER
e-mail : cumhurbaskanligi et tccb.gov.tr

2- Recep Tayyip ERDOĞAN
e-mail : bimer et basbakanlik.gov.tr

3- Hüseyin ÇELİK
e-mail : huseyincelik et meb.gov.tr

4- Remzi KAYA (Meb Personel Genel Müdürü)
fax: 0312 425 28 59

5- Kerem ALTUN (Orta öğretim Gen. Müdürü)
Fax: 0312 418 07 39

6- Yüksel ÖZDEN ( İlköğretim Gen. Müdürü)
Fax: 0312 417 71 05

7- İrfan ERDOĞAN (Talim Terbiye Kurulu Bşk.)
Fax: 0312 213 78 36

e-mailim: improvize17@gmail.com