Keman ve Piyano için Türk Ezgileri (CD'li)

Lütfen mesaj bırakmadan ve üye olmadan önce burayı okuyunuz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
Mesajlar: 543
Kayıt: 03 Haz Cum, 22:00
Konum: Ank/Aksaray
İletişim:

Keman ve Piyano için Türk Ezgileri (CD'li)

Mesaj gönderen Admin »

Müzik Eğitimi Yayınlarının Genel Yayın Yönetmeni Mayıs 2009 tarihinde dağıtımına başlananan yeni kitabımızı sizlere tanıtmaktan mutluluk duyuyorum. Yayınevimiz öğretmen ve öğrencilere toplu siparişlerinde %20 indirim ve ücretsiz teslimat yapmaktadır. Kitaplarla ilgili bilgiler aşağıda sunulmuştur.
Saygılarımla,
Doç.Dr. Süleyman Tarman

Resim

Keman ve Piyano için Türk Ezgileri - I (CD'li) : Dr. Mehmet Efe
Keman Eğitimi Serisi, Basım Yılı: Mayıs 2009 - Boyut: 23 x 30.5 cm,
Piyano Partisyonu: 56 sayfa, Keman Partisyonu: 24 sayfa, CD'li, Fiyatı: 20 YTL.

Bu kitap ülkemizde keman ve piyano için hazırlanmış ve tamamı Geleneksel Türk Müziği kaynaklı ilk oda müziği dağarcığıdır. Bu bakımdan hem keman eğitiminde yararlanılabilecek bir kaynak, hem de konser programlarında bölümler halinde ya da bütünüyle seslendirilebilecek şekilde düzenlenmiştir.

Kitaptaki 10 eserin seçiminde yöre, makam vb. özellikler yerine kemanın ses rengine ve ses sınırlarına uygunluk gözetilmiştir. Eserlerin tamamı, keman eğitimi bakımından öğrencilerin teknik ve müzikal açıdan gelişimlerine katkı sağlayacak niteliktedir.

Kitabın beraberindeki CD'de, bütün eserlerin canlı olarak keman ve piyano ile seslendirilmiş hali ve buna ek olarak sadece piyano eşlikleri yer almaktadır. Bu bakımdan hem bir müzik CD'si hem de üzerine canlı çalınabilecek bir piyano eşlik CD'si niteliğindedir.
Cevapla