özel yetenek sınavını kazanamayanlar buraya-dertleşelim

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
Kullanıcı avatarı
cagricinarer
İletişim:

Re: özel yetenek sınavını kazanamayanlar buraya-dertleşelim

Mesaj gönderen cagricinarer »

yapılanlar sadece haksızlıktan başka bişi değil eğer öss puanı bu kadar çok istiyorlarsa neden müzik öğretmenliği tercih listesinde değil Cumhuriyet Üniversitesi 310 puan desinler bizde ona göre tercih yapalım yeteneksiz biri yüksek puan aldığında rahatlıkla girebilir sistem çok saçma acilen değişmesi gerekir yoksa bu gidişle çok yetenekli olupta öss den iyi puan alamayan arkadaşlarımız yandı...
Sanatsız bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Kullanıcı avatarı
kadir40

Mesaj gönderen kadir40 »

ordan mezun olanlar sonucta ogretmen oluyorogret olan bır ınsanında bellı bir birikimi olması da sart oyuzden oss nın onemli olası egitmenlerin kalitesi acisindan onemli diye dusunuyorum...
hepimiz kandırılmıs bırer yalancıyız;hepimiz sahte birer gercegiz ve gercekligimiz gecerliligimiz kadar...
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

sınav sisteminde puanlama anlamında bir eksiklik görmüyorum. ama haksızlıktan kasıt eğer adam kayırma, haketmeyenin kazanmasıysa ona ben de herkes gibi karşı çıkarım. Ancak sınavların puanlama sistemi bence de birçok kişice de uygun seviyede.Çünkü eğitim fakültelerinin formatı gereği Öss nin kapsadığı yeterlilik gerçekten çok önemli. Eğitim fakültelerinde verilen derslerin yaklaşık %50si sözel ağırlıklı yani müzikten bağımsız dersler. Dolayısıyla Öss yeterliliği olmayan birisinin bu derslerde başarı ihtimalinin düşük olacağı aşikardır. Sonuç olarak sınavlara hazırlanan arkadaşlara tavsiyem bu tip konulara takılmadan sistemin istediği şartları göze alarak,gerekenleri yerine getirerek hazırlanmaları. Müzik eğitimcisi olmak isteyen ve bu yolda emek veren herkese başarılar....
Kullanıcı avatarı
gulenyus

Mesaj gönderen gulenyus »

teşekkür ederim iyi dileklerin için...söylediklerine katılıyorum öss puanı tabii ki gerekli olacak adı üzerinde eğitim fakültesi ve mezun olunca öğretmen olacağız!açıkçası benim kafama takılan neye göre öğrenci seçildiği.kendi adıma konuşmuyorum ama belli bir puan sistemi oluşturmuşlar sorulacak sorular için o tamam ama sınavda herşeyi yapan arkadaşlarım da bu konuda yetersiz kaldılar!ben hakkaten bir haksızlık var mı tam olarak bu yıl göreceğim çünkü geçen yıl eksik bilgilerle girdim ve kendim yüzümden kazanamadım.bakalım hayırlısı!bunu gerçekten istiyorum ve her açıdan çalışmak bana zor gelmiyor.öss,işitme,enstrüman...bunu istiyorsanız arkadaşlar çok çalışın gerçekten sınavlar artık öyle bir seviyede ki bazen sorular karşısında e biz ne öğreneceğiz diyorum...o yüzden bilginin çoğundan zarar gelmez...gerçekten istiyorsanız çok çalışmak zorundayız....
Kullanıcı avatarı
bnd_aykut

Mesaj gönderen bnd_aykut »

ARkadaşlar genel olarak sorulan dikte ve deşifrelerin zorluğu hakkında bilgisi olan var mı .. ben de bu sene hacettepe kompozisyon bölümünü iki kişi ile kaçırdım: :(
bassıste
Kullanıcı avatarı
kadir40

Mesaj gönderen kadir40 »

ınsanı zorlıuyacak sorular sormuyolar.desifreyı zaten her universite sormuyo ben canakkalede gırdım ordakı desıfre acayıp kolaydı.
hepimiz kandırılmıs bırer yalancıyız;hepimiz sahte birer gercegiz ve gercekligimiz gecerliligimiz kadar...
Kullanıcı avatarı
gulenyus

Mesaj gönderen gulenyus »

deşifreden o kadar korkmayın arkadaşlar...sonuçta çaldığınız parçalar okuduğunuz solfejler de deşifre...çalışırken sanki sınavdaymışsınız gibi yavaş yavaş deşifre yaparsanız zaten sınavda deşifre korkunuz kalmaz! :)
Kullanıcı avatarı
bnd_aykut

cvplarınız için tşk ederım arkadaslar...müzikolji bölümune gırmek ısteyen varmı?peki?ben ıyı bı araştırma yaptım isteyenlerle paylaşmak ısterım..
bassıste
Kullanıcı avatarı
kadir40

Mesaj gönderen kadir40 »

valla paylassan cok ıyı olur.belkı bılmedigimiz seyler vardır.
Kullanıcı avatarı
bnd_aykut

ben hacettepe devlet konservatuvarını ıstedıgım ıcın ora ıle ılgılendım cogunlukla ama genel olarak hepsı aynı yanı benzerı nıtelıgınde..müzikoloji denılınce müziğin butun dalları ıle ılıntılı olmak(felsefeden tutunda şefliğe kadar), cok ıyı bır araştırmacı olmak, dönem bestecılerının neredeyse butun ozellıklerının bılmek(eserlerını yorumlanısı ne anlatmak ıstedıgı vs.), araştırmaya bağlı olarak transkription yapabılecek kadar ingilizce bilmek..müzikolojı gercekten sabır işi..ben monoton bı hayat yaşamayı ıstemeyen biri içinde bence ideal bölüm.. varsa arkadaslar bıldıgınız farklı seyler palsırsanız sevınırım
bassıste
Kullanıcı avatarı
kadir40

Mesaj gönderen kadir40 »

güzel bir meslek yanliz iş olanagı az bildigim kadarıyla.
Kullanıcı avatarı
bnd_aykut

iş olarak bakmadım olaya sadece müzikte kariyer yapabilmek aslında ... iş olarak bakanlar varsa bi konuda ıyıysen iş zaten senı ıstemesende bulur diye düşünüorum
bassıste
Kullanıcı avatarı
evanescence

Mesaj gönderen evanescence »

selam arkadaşlar uzun bir ara oldu bu başlığı açtığımda hatırlıyorum da henüz herşey yeniydi hüzünlüydüm vs....ama çok çalıştım 3 ay gibi az bi süre kaldı dikte diyordum ya başlarda dikteyi hallettim :D güzel şeyler yazmışsınız şimdi arkadaşlar önümüzde öss sınavına az kaldı herkese başarı diliyorum ben yine geçen yıl ki puanım gibi 230 ham puanı hedefliyorum sonrada flut parçama yoğunlaşıcam aslında bi sorum var ama yan flut çalan yok sanırım aranızda :( :( :?
show must go on
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

flüt konusunda elimden geldiğince yardımcı olurum.
Kullanıcı avatarı
cagricinarer
İletişim:

Mesaj gönderen cagricinarer »

arkadaşlar öyle demeyin ya güz<el sanatlar mezunu arkadaşların bazıları ensturman çalmayı bırak istiklal marşını dahi söyleyemiyorlar ben bunu sivasta yaşadım kimi güzel sanatlar mezunu arkadaşlar var ki müzik bilgileri muhteşem uygulamaları harika kimi arkadaşlar var müzikle alakası yok sivasta 380 kişi arasından bir düz liseli olarak 44. oldum sizce bu nedir lütfen söyleyin
Sanatsız bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.