keman mı?viola mı?

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
Kullanıcı avatarı
gulenyus

keman mı?viola mı?

Mesaj gönderen gulenyus »

sınavlara bu kadar az kalmışken bir ikileme düştüm arkadaşlar!Kemanla başladığım eğitimime violayla devam ettim ama do anahtarına geçmedik.Yani violayı keman gibi çaldım.2 aydır do anahtarına geçmeye çalışıyorum ama hep bi yerde takılıyorum.Yeteneğim var ama çalıştığım zamanlar kısıtlıydı o yüzden pek ümitli değilim bu yıl için ama sınavlara sizce kemanla mı girmeliyim yoksa violayla mı?Violanın + puan olduğunu duyuyorum çünkü herkesten.Kısacası kolayı mı zoru mu tercih edeyim bilemiyorum.Lütfen yardım edin :cry:
ayrıca kendime bir türlü güvenemiyorum çalışıp duruyorum artık beynimde fazla yükleme oldu heryerde nota görüyorum herşeyi majör minör olarak duyuyorum...ama sınav korkumu atamıyorum :? :?
Kullanıcı avatarı
fatihermete

Mesaj gönderen fatihermete »

Sanırım Bursa'dasın, o halde Uludağ üniversitenin sınavına gireceksindir ki, sınavda enstruman deşifresi var. Bunu dikkate almanı öneririm ama tabiki son karar senin.
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

keman mı viyola mı ikilemine düşmüş arkadaş !!! bana sorarsan en iyi hangisini çalıyorsan onla gir. çalgının ne olduğundan çok ne çaldığın ve nasıl çaldığın önemli. kemanda daha iyiysen onunla gir sınava. deşifre-dikte-şan parçası vs. hallettiysen çalgıyı ikinci plana at. kafana fazla takma. en iyi hangisiyse onunla gir. başarılar. şansın açık olsun....
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....
Kullanıcı avatarı
gulenyus

söyleyeceğim ve çalacağım parça kesin ama çok korkuyorum sınavlardan bu korkumu nasıl yenerim onu da bilmiyorum :(
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

şurada sınava sayılı günler kala böylesine anlamsız ikilemler sana zarar verir. unutma en kötü karar kararsızlıktan iyidir. elinden geleni yaptıysan gerisini Allah'a havale et. iyilik seninle olsun başarılar.... :wink:
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....
Kullanıcı avatarı
gulenyus

hepsinden vazgeçtim 5 yıllık enstrümanım olan trompetle giricem arkadaşlar :)
bekle beni üniversite gümbür gümbür geliyorumm :):):)
Kullanıcı avatarı
aozpek
İletişim:

Mesaj gönderen aozpek »

gulenyus yazdı:hepsinden vazgeçtim 5 yıllık enstrümanım olan trompetle giricem arkadaşlar :)
bekle beni üniversite gümbür gümbür geliyorumm :):):)
trompet çok süper bi enstrüman yaa. Öldürüyor beni. Bi de hicaz bi parça çalacaksın ki o zaman tüyleri diken diken eder. Türk müziği için bire bir bi enstrüman trompet.
S.Ü. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı G.T.S.M. Bölümü / KONYA
SenyoR

Mesaj gönderen SenyoR »

Ben bu sene İTÜ TMDK'da sipsi çalıcam.Lütfen zurnamıza ve sipsimize sahip çıkalım.Enstrümanlar arasında-ki en çok da Türk Müziği enstrümanları yerilerek-bir entelektüellik derecesi kurmaya çalışan herkese de lanet olsun!Eğer bu kişi müzisyense yüzlerce defa lanet olsun!
Olmazsa,bana ne olur?
Kullanıcı avatarı
gulenyus

SenyoR yazdı:Ben bu sene İTÜ TMDK'da sipsi çalıcam.Lütfen zurnamıza ve sipsimize sahip çıkalım.Enstrümanlar arasında-ki en çok da Türk Müziği enstrümanları yerilerek-bir entelektüellik derecesi kurmaya çalışan herkese de lanet olsun!Eğer bu kişi müzisyense yüzlerce defa lanet olsun!
ne amaçla bunu söylüyorsun anlamadım...kendi enstrümanlarımıza sahip çıkmamız ne kadar doğruysa müziğimize bişeyler katmak için farklı enstrümanlar çalmak o kadar doğru bence...
SenyoR

Mesaj gönderen SenyoR »

Gülenyus kardeşim, ne viyolan,ne kemanın,ne de trompetin için yazılmadı o yazı.Birşeyler anlayıp ders çıkarması gereken kişi zaten sen değilsin.Çalışmalarında başarılar dilerim.
Olmazsa,bana ne olur?
Kullanıcı avatarı
KIWO
Konum: eskişehir A.Ü Devlet konservatuarı Sahne sanatları opera

Mesaj gönderen KIWO »

arkadaşlar tartışmaya polemik yaratmaya gerek yok... hele şu sınav döneminde sınava girecek arkadaşlar birşeyler ögrenmek bilgi edinmek istiyor bu tür sınavlara giripde kazanan tecrübeli arkadaşlarımda yardımcı olmaya çalışıyor çok güzel sayglı.sevgili :) ve seviyeli bi siteye sahibiz zaten bizim gibi sanat ruhlu bireylerede bu yakışır senyoR arkadaşım konuyla alakalı olmayarak yani bizlere değilde bu şekilde düşünen insanlara sitemini dile getirmiş :) ayrıca dogrudur aynen katılıyorum bazı kitleler türk müziği enstrümanlarına hatta türk müziğine hiç sıcak bakmazlar laf sölemeseler bile(sölyleyenler var) bakışlarıyla herşeyi anlatıyorlar bizzat yaşadım bende bu tip insanları kınıyorum çünkü ne demiş şair müzik evrenseldir :)

ayrıca trompetinde sayemizde türk müziği enstrümanından bi farkı kalmadı ah biz varya biz türkler bi macun bi meyan elimize ne alsak off offf:D:D

son olarak gulenyus sende katılırsın ki dogruyu batı müziği enstrumanı veya türk müziği enstrümanı olarak adlandırmamız yanlış olur sen tam böyle bişey demedin ama(müziğimizi zenginleştirmek adına demişsin ondan diyorum) müzik başlı başına bir dogru zaten harun gibi zengin çalış çalış yap yap çal çal bul bul bitmiyo allah sonumuzu hayır etsin herkes kendi enstrümanını en iyi şekilde icra etsin bu konuda burda bitsin:D SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM klasik herzaman ki gibi esen kalın:D
eğer kalbin dogruysa ellerinde dogruyu çalar...
Kullanıcı avatarı
gulenyus

son noktayı koymuşsun ve herkesin hislerine tercüman olmuşsun eline sağlık :lol: