MuzikTurkiye.net açıldı! Şarkını yükle Göster Kendini!

Konser, festival, sempozyum, iş ilanları, sınavlar vb.
Lütfen yayınlanmak üzere duyuru göndermeyin. Duyurunuzu kendiniz yapın.
Cevapla
sekeri
Mesajlar: 1
Kayıt: 10 Eki Çrş, 23:19

MuzikTurkiye.net açıldı! Şarkını yükle Göster Kendini!

Mesaj gönderen sekeri »

Müzikle amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen herkes sesini geniş kitlelere duyurmak, sosyal medya hesapları dışında kendileri gibi pek çok müzisyeni buluşturan online platformlarda yer almak isterler. Fakat ülkemizde bu ihtiyacı karşılayan platformların sayısı çok azdır. Var olan platformlar amatörleri ve profesyonelleri birlikte kucaklayamaz ve çoğunlukla geniş kitlelere ulaşmakta yetersiz kalırlar.

Bu eksikliği gidermek amacıyla 2017 yılının Ekim ayında yayına giren Müzik Türkiye, müziğe gönül veren amatör müzik grupları ve şarkıcıların seslerini özgürce duyurabildiği bir online platformdur. Müzik Türkiye ailesinde yer alan tüm müzisyenler, profilleri üzerinden video, fotoğraf ve sahne haberlerini paylaşabilir, aynı zamanda forum alanında vakit geçirerek müzikle ilgili her konuda bilgi ve fikir alışverişinde bulunabilir.

Facebook, Twitter ve Google+ hesapları ile giriş yapılabilen platformda üyelik tamamen ücretsizdir. Profil sayfalarını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturan amatör müzik grupları ve şarkıcılar, müzik çalışmalarının ses kayıtlarını ve videolarını sayfalarına yükleyerek tanıtımlarını yapmaya hemen başlayabilir. Bunun yanında, platformdaki diğer hesaplara göz atarak paylaşımları beğenebilir, isterlerse paylaşımlara yorum yapabilirler. Bununla da kalmaz üyeler, kendilerini sahnede canlı olarak dinlemek isteyenlerle buluşabilecekleri etkinlikleri kendi sayfalarından dilediği gibi duyurabilir. Böylece kendilerini ve müziklerini geniş kitlelere istedikleri şekilde tanıtma fırsatı bulan amatör müzik grupları ve şarkıcılar, takipçileri ve dinleyicileriyle sürekli etkileşim içinde olmanın tadını çıkarır.

Bu platformun bir parçası olmak için müzisyen olmak, kendi müzik videolarını paylaşmak şart değil. Platform, yeni keşifler yapmayı seven ya da keşiflerini kitlelerin beğenisine sunmak isteyen müzikseverlere de açık. Sadece bir dinleyici olarak bile, Müzik Türkiye platformunda zamanın nasıl geçtiğini asla anlamazsınız. İlginizi çeken blog yazılarına ya da forumdaki tartışmalara göz atabilir, paylaşılan müzik çalışmalarına kulak verebilir, tüm içerikler hakkında görüşlerinizi paylaşıp forum konularına katkıda bulunabilirsiniz.

Türkiye’nin bu yeni müzik platformu, tüm ziyaretçilerine ve üyelerine zamanın nasıl geçtiğini anlamayacakları çok eğlenceli bir oyun alanı sunuyor. Özellikle, kendilerini tanıtmak için alternatif mecralara ihtiyaç duyan amatör müzik grupları, Müzik Türkiye ile hayallerine bir adım daha yaklaşıyor.
Cevapla