Orkestra Öğretmenleri Lütfen Oylayın!

Çalgı eğitim/öğretimi ile ilgili görüş ve düşünceler...

Yeni orkestra repertuvarı sizce hangi şekilde yayınlansın?

Bütün eserler; her bir parti ayrı kitap
5
26%
Tek bir eser; yaprak nota; dosya içinde
3
16%
Tek bir eser; bilgisayar -PDF- dosyası
11
58%

Toplam oy: 19

Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Orkestra Öğretmenleri Lütfen Oylayın!

Mesaj gönderen Admin »

Değerli Orkestracılar,

Tükenen orkestra repertuvar kitapları ve elimde biriken yeni orkestra repertuvarını sizlerle paylaşmak için yeni bir orkestra repertuvarını yayına hazırlamayı planlamaktayım. Bu düşüncemi sizinle paylaşmak ve en kullanışlı yayını oluşturmak amacıyla sizlerden görüş ve yardım almak istiyorum. Hazırlanacak yeni yayın 3 değişik formatta kullanımınıza sunulabilir.Bu formatları şu şekilde açıklayabilirim:

1. Format: İçinde değişik eserler bulunan Şef Partitürü kitabı + her bir çalgının partisini içeren birbirinden bağımsız olarak kullanıma sunulacak kitaplar (AGSL Orkestra Ders Kitabı gibi)
2. Format: Tek bir eser; bir dosya içinde yaprak nota: partitür ve her bir partiden belli sayıda
3. Format: Tek bir eser; PDF formatında tek bir dosya: Partitür + Partiler, bilgisayardan indirilebilecek şekilde.

NOT: Bütün formatlar; Partitür + Flüt, I.Keman, II.Keman, Viyola ve Çello/K.Bas partilerini içermektedir.

Sizden bu üç formattan hangisini daha kullanışlı olacağı hakkındaki ankete oy vermenizi rica ediyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
mertiqu

Re: Orkestra Öğretmenleri Lütfen Oylayın!

Mesaj gönderen mertiqu »

Orkestralar için yapılan çalışmalar mutlaka olmalı. Ancak, gerek özgün besteler,gerekse düzenleme veya uyarlamalar öğrencilerin teknik düzeyleri göz önüne alınarak yapılmalı ve armonik hatalara yer vermeden populist yaklaşımlardan uzak, eğitim amaçlı, öğrencilerin müzikalitesini arttırıcı nitelikte çalışmalar yapılmalıdır. Ancak pekçok var olan çalışmaları incelediğimizde belirttiğim kriterlerlerden uzak olduğunu görüyoruz. Tınlamayan pekçok çalışma mevcut. Bu tür çalışmalar daha titiz yapılmalı. Aksi halde yapan kişiler de komik duruma düşmektedir. İyi çalışmalar dileklerimle...
müzik ile ilgili her konuya açığım
by.flute

Mesaj gönderen by.flute »

Hocam iyi Günler bana orkestra notaları lazım rica etsem bana gönderirmisiniz..
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Orkestra notalarını aşağıdaki linkten edinebilirsiniz.

http://www.muzikkitaplari.com/pdf-nota-kitap/orkestra-1