Nedi bu meraklılık??

Hangi başlığa yazacağınıza karar veremediğiniz ve müzikle ilgili olmayan görüşler...
bilal

Nedi bu meraklılık??

Mesaj gönderen bilal »

Nedir bu meraklılık??Uzun zamandır sitede merak ettiğim bir konu var.İlk üye olduğum süre içersinde, pek müzik üzerine tartışılacak veya bilgiler aktarılacak bir forum yoktu.Admin arkadaşımıza teşekkür ederiz ki kendisi yeni forumlar ekledi.Ama bakıyorum o forumlar boş.Şu Müzik dışı konulara ilgi daha fazla.Aslında bu bir tepki değil sadece merak.

Bu sitedeki üyelerin müzikle yakından ilgilendiğini ve çoğunun müzik öğretmeni olduğunu düşünüyorum.Galiba doğru demi??yani burada merak ettiğim konu hepiniz bir müzik eğitimi almış insanlarsınız.hepinizin elinde çaldığı bir enstrüman var.Niye bilgilerinizi aktarmıyorsunuz?Ben bir okul okuyarak müzik eğitimi almadım mesela.Ama sizden daha fazla paylaşmaya çalışıyorum.yaşımda sizlerden çok ufak gibi değilmi? söyleyeyim 22.

Aslında böyle bir konu açmak istemiyordum.Çünkü yine böyle bir sitede bu şekilde bir yazı yazmıştım.beni siteden kovmuşlardı.oradaki daha berbattı tabiki.Müzik üzerine bir site idi ama açılan forumlar.benimle evlenir misin?Kalp Gözü adlı vs.programlar üzerine forumlar açılıyor ve tartışılıyordu.Burada öyle birşey yok ama şu çoğunluğu copy paste olan yazılar.Bu yazıları yazan arkadaşlar müzik öğretmeni olsa gerek.

Şimdi söylemek istediğim paylaşalım arkadaşlar.Sizler eğitim almış insanlarsınız ses eğitimi ilgili bir forum var boş.Niye??Siz sayın arkadaşlar okuduğunuz okulda eğitim almadınız mı??Okulunuz bu eğitimi verecek kapasite de mi değil di?hayır.Türkiyede müzik eğitimi veren bütün okullar bu eğitimi amacında veriyor.Ama tabiki öğrenme isteği olan öğreniyor isteği olmayan öğrenmiyor. Siz öğrenme isteği olmayanlarmısınız?Buda hayır.

Son sözlerim.Ben de 4 yıldır profosyenel olarak müzisyenlik yapıyorum.Bu süre içerisinde müzik eğitimi almış ama çalmış olduğu entrümanının akordunu yapayanına kadar her insanı gördüm.

Diyorum ki sizlerde bunlardan değilsinizdir inşallah.(Eğitim almışlara tabiki)
mahiye

Mesaj gönderen mahiye »

Güzel evladım, müzik eğitimcilerinin sorunlarını konuşuyoruz, senin şan eğitimi sorunun mesleksel değil bireysel kalıyor, onun için sana yanıt veren çıkmıyor.
Bak Ankara Başkent Üniversitesine, Popüler Şarkı Söyleme bölümü açtı, oraya başvur istersen.
Tabiiki eğer şan eğitiminin türlere göre ayrı şekli olmazı biliyorsan bu üniversitenin popülizm yaptığını anlar ve bu okula baş vurmazsın. Para tuzağı bölümler bunlar, piyasaya göre eğitim modeline geçiyoruz ya, buyur sana bölüm.
Talebin var, sana öğretmen bulurlar.
bilal

Mesaj gönderen bilal »

Sayın hocam siz benim merak ettiğim konuyu anlamamışsınız.Beni şan eğitimi ile ilgili sorunum yok.Sorunum olsa sorarım.Benim merak ettiğim bir konu vardı.Ama cevabı sizin verdiğiniz değil.

Diyorsunuz ki;(Bak Ankara Başkent Üniversitesine, Popüler Şarkı Söyleme bölümü açtı, oraya başvur istersen.
Tabiiki eğer şan eğitiminin türlere göre ayrı şekli olmazı biliyorsan bu üniversitenin popülizm yaptığını anlar ve bu okula baş vurmazsın. Para tuzağı bölümler bunlar, piyasaya göre eğitim modeline geçiyoruz ya, buyur sana bölüm.
Talebin var, sana öğretmen bulurlar.)

Benim yazmış olduğum bu konu ile sizin yazmış konu arasında dağlarca fark var.Siz konuyu şan eğitimine yönlendirmişsiniz.ben size ben hangi bölüme gideyim diye bir soru yöneltmedim.Sizin cevaplar o tür soruya göre.Ve siz bir eğitimcisiniz.Yönlendirin bence niye herşeyi kötüye yoruyorsunuz bunuda anlayamaıyorum.hangi üniversite parasız hangi üniversite okurken para vermeden okuyorsunuz?Peki soruyorum para tuzağı olmayan bir eğitim yeri söyleyin orada okuyalım.

4 yıldır müzisyenlik yapıyorum dedim sadece.Hocam ben popüler şarkıları söyleyemiyorum demedim.Niye bu okula başvurmamı istiyorsun onuda anlamadım.Böyle bir soruda yöneltmedim.

Bence yanlış yapıyorsunuz hocam.Yazılarınızı okuyorum öncede söyledim hoşuma gittğini yazılarınızı.Ama bu tür cevaplar vererek okuyucu kaybettiğinizin farkına varmanız gerkiyor artık.

BU İŞTE BİR ARMONİ OLSA GEREK.
Onur.55

Mesaj gönderen Onur.55 »

:!: Sanırım arkadaşımızın üslubunu biraz değiştirmesi gerekiyor. Belki çok dolu ve sitemkar ama ne söylediğimiz kadar nasıl söylediğimizin de önemli olduğunu unutmayalım ki ukalalık veya saygısızlık olarak algılanmasın.
:arrow: Arkadaşımızı da kaybetmeyelim, böyle heyecan dolu gençlere bütün ülkenin ihtiyacı var...
bilal

Mesaj gönderen bilal »

Bu işte bir armoni olduğunu farkedenler oldu.müzik eğitimcilerinin sorunlarını konuşuyoruz deniliyor ama ben bu forumu açtığım günden sonra hiç müzik eğitimcilerinin sorunu ile ilgili bir yazı göremedim.

Teşakkür ederim. :)