Ulusal Müzik Eğitimi Sempozyumu (Pamukkale, 26-28 Nisan)

Konser, festival, sempozyum, iş ilanları, sınavlar vb.
Lütfen yayınlanmak üzere duyuru göndermeyin. Duyurunuzu kendiniz yapın.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Ulusal Müzik Eğitimi Sempozyumu (Pamukkale, 26-28 Nisan)

Mesaj gönderen Admin »

ULUSAL MÜZİK EĞİTİMİ SEMPOZYUMU
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ, GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ, MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALI

Konu Başlıkları
  • · Müzik Öğretmeni Yetiştirme
    · Müzik Eğitimi Programları (İlköğretim,Ortaöğretim ,Yüksek Öğretim)
    · Müzik Öğretmenliği Öğrenci Kaynağı ve Özel Yetenek Sınavları
    · Müzik Eğitimine İlişkin Temel Alanlar
    · Müzik Eğitimine İlişkin Boyutlarda Ölçme ve Değerlendirme
Sempozyum Takvimi
15 Ekim 2005· Sempozyum Duyurusunun Yapılması
31 Ocak 2006· Başvuru ve Bildiri Özetlerinin Kabulü İçin Son (uzatıldı)
Şubat 2006· Kabul Edilen Bildirilerin Duyurulması
15 Subat 2006· Katılım Ücretlerinin Ödenmesi İçin Son Tarih
15 Nisan 2006· Bildirilerin Tam Metninin Gönderilmesi İçin Son Tarih
26 Nisan 2006· Sempozyum Açılışı
28 Nisan 2006· Sempozyum Kapanışı

Katılım Ücreti
A- ÖğretimÜyesi/Diğer 150 YTL
B- Arş.Gör, Y.Lis/Doktora Öğrencisi 100 YTL
C- İzleyici 75 YTL

http://muziksempozyum.pamukkale.edu.tr

E-mail: muziksempozyum@pamukkale.edu.tr

Telefon: 0.258.212 55 55 / 259-321-326
Fax: 0.258.212 55 24
En son Admin tarafından 04 Mar Cmt, 12:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Ertuğrul KILIÇ

konu başlıkları

Mesaj gönderen Ertuğrul KILIÇ »

Değerli hocalarıma sesleniyorum!

Acaba şunlarda konu başlığı olamaz mıydı?

1- Mezun olduğu halde atanamayan yüzlerce ve hatta binlerce müzik öğretmeninin ve de ailelerinin yaşadığı hayal kırıklığı.
2- Halen görev yapan müzik öğretmenlerinin okullarda yaşadığı çalışma (çalışamama) şartları.
3- Cumhuriyet dönemi müzik politikasıyla şu an yaşadığımız mevcut sürecin karşılaştırılması.
Saat dursada, akar zaman..
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Sayın Ertuğrul Kılıç,

Duyuru bütün Türkiye'ye yeni yapıldı ve henüz çok geç değil. Bu isteğinizi muziksempozyum@pamukkale.edu.tr adresine iletebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Ertuğrul KILIÇ

sempozyum

Sayın admin,

Bir e-posta yazarak isteklerimi belirttim. Umarım önemli olduğu düşünülür ve dikkate alınır.

Sağlıcakla kalın..
Kullanıcı avatarı
Ertuğrul KILIÇ

sempozyum

Düzenleme kurulundan gelen e-posta :
Sayın Kılıç,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Müzik öğretmenlerinin içinde bulundukları her türlü olumlu ve olumsuz konu sempozyum süresince çeşitli etkinliklerle ele alıncaktır. Belirttiğiniz hususlar öncelikle sempozyum düzenleme kurulu tarafından dikkatle ele alıncak ve bilim kurulunada aktarılacaktır. Birikimlerinizi ve deneyimlerinizi sempozyuma
katılarak müzik eğitimcileri ile paylaşmanız bizleri sonderece mutlu edecektir.

SEMPOZYUM DÜZENLEME KURULU
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Güzel bir haber, görüyorum ki dikkate alınmış. Bu noktada yapılması gereken oturup bildiri hazırlamak ve orada sunmak. Kolay gelsin.

Keşke herkes ya da her kurum bu kadar duyarlı olabilse...!
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Sempozyumda Sunulacak Bildiriler...!

Mesaj gönderen Admin »

• ULUSAL MÜZİK EĞİTİMİ BİLDİRİ DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

Mustafa Hilmi Bulut
    Müzik Öğretiminde Sekizinci Sınıf Öğrencilerinin Temel Müzik Yazısı İşaretlerini Anlama Düzeyi
    Bildiri

A.Metin Karkın
    Müzik Öğretmeni Yetiştiren Kurumlarda Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğrencilerinin Mezuniyet Öncesi Motivasyonları Ve Kariyer Hedefleri Üzerine Bir Araştırma
    Bildiri

Alp Özeren
    Türkiye'de, Müzik Eğitimcilerinin Ve Yetiştirildikleri Kurumların; "Toplumsal Yaşam Kalitesi" Açısından Rolü Ve Önemi
    Bildiri

Yakup Alper Varış
    Kemandan Viyolaya Geçişte Karşılaşılan Güçlüklerin Viyola Eğitimine Yansımaları
    POSTER

Gülnihal Gül
    Müzik Öğretmenliği Öğrenci Kaynağı:Uludağ Üniversitesi Örneği
    POSTER

Deniz Güler
    Devlet Konservatuvarlarındaki Viyolonsel Eğitim-Öğretim Programlarının Çağdaş Öğretim Programcılık Tekniğine Uygunluğunun İncelenmesi
    Bildiri

Elif Tekin Gürgen
    Müzik Alan Derslerinin Müzik Öğretmeni Adaylarının Yaratıcı Düşünme Becerileri Üzerindeki Etkileri
    Bildiri

D. Ali Arslan
    Üçüncü Binyılda TürkiyeÂ’de Müzik Öğretmen Adaylarının Ve Müzik Eğitiminin Sorunları
    Bildiri

Zeynep Kaya
    “Müzik Öğretmenliği Programı 1.Sınıf Öğrencilerinin Bireysel Ses Eğitimi Dersindeki Başarılarını Etkileyen Faktörler”
    POSTER

Uğur Türkmen
    Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinde Verilmekte Olan Keman Eğitimi Eser Dağarcığı Üzerine Düşünceler Ve Öneriler
    POSTER

Nurdan Kızıldeli
    2000 Ve 2006 Yılları Arasında Müzik Öğretmenlerinin Mutasyon Dönemindeki Çocukların Ses Özellikleri Ve Eğitimi Konusundaki Düşünce Ve Deneyimlerine Karşılaştırmalı Bir Bakış
    Bildiri

Engin Karadağ
    Müzik Eğitim İle Drama Yöntemi İlişkisinin İncelenmesi
    POSTER

Cansevil Tebiş
    Sdü Burdur Eğitim Fakültesi Gse Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim DalıÂ’nda Okuyan Güzel Sanatlar Lisesi Mezunu Ve Düz Lise Mezunu Öğrencilerin Alan Derslerindeki Başarı Durumlarının Karşılaştırılması
    Bildiri

Turan Sağer
    ‘Güzel Sanatlar Liseleri, Müzik Bölümleri”Nden Mezun Olan Öğrencileri, Müzik Öğretmenliği Programlarının Giriş Yetenek Sınavlarındaki Soru Tiplerine Göre Başarı Durumlarının DeğerlendirilmesiÂ’
    Bildiri

Belir Tecimer Kasap
    Geleceğin Müzik Öğretim Elemanlarının Yetiştirilmesi Üzerine Bir Model Program
    Bildiri

Gülten Cüceoğlu
    2001 Yılından Günümüze Müzik Öğretmenliği Anabilim Dallarında Uygulanan Bireysel Çalgı Eğitimi I-Iı (Flüt) Öğretim Programlarının Değerlendirilmesi
    Bildiri

İsmail Bozkaya
    “Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Mezunlarının Müzik Öğretmenliği Programı Kontenjanları İçindeki Yeri”
    Bildiri

Nilüfer Yılmaz
    Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Gse Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalında Uygulanan Piyano Eğitiminin Değerlendirilmesi
    Bildiri

C.Hakan Çuhadar
    Müziksel Zeka
    Bildiri

H. Yılmaz Küçüköncü
    Türk Eğitim Sistemindeki Yeniden Yapılanma Sürecinde Müzik Öğretmeni Modelleri
    Bildiri

Tamer Bektaş
    Müzik Öğretmeninde Felsefenin Yokluğu
    Bildiri

Feyzan Göher
    İlköğretimde Kullanılan Müzik Ders Kitaplarının Uygulamadaki İşlevselliği
    Bildiri

Ilgım Kılıç
    Agsl Öğrencilerinin Piyano Derslerindeki Başarı

Durumlarının Değerlendirilmesi
    Bildiri

Damla Bulut
    Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Piyano Dersi Öğretim Programında Yer Alan Hedef Davranışların Kazanılma Durumları
    Bildiri

Sena Gürşen Otacıoğlu
    Müzik Öğretmeni Yetiştiren Kurumlarda Müzik Eğitimi Alan Öğretmen Adaylarının, Müzikal Algı Ve Özgüvenleri İle Okul Ve Çalgı Başarı Düzeyleri Arasındaki İlişki
    Bildiri

Serkan Otacıoğlu
    TürkiyeÂ’de Müzik Öğretmeni Yetiştiren Kurumlarda Yapılan Giriş Yetenek Sınavlarında Adayların Ses Kapasitelerini Değerlendirme Kıstasları Üzerine Bir Çalışma
    Bildiri

Ali Ayhan
    Güzel Sanatlar Fakültesi Giriş Yetenek Sınavlarına Giren Adayların, Sınavda Sorulan Soru Tiplerine Göre Başarı Durumlarının Değerlendirilmesi
    POSTER

Gülşen Göksel Erdal
    Müzik Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanlarının Mesleki Sorunlarının Öğretimsel Boyutta Belirlenmesi
    Bildiri

Feyza Sönmezöz
    Müzik Eğitimi Anabilim Dallarında Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerinin Eşlik Dersine İlişkin Görüşlerinin Belirlenmesi
    Bildiri

Rıdvan Türkekul
    İlköğretim Okullarında Müzik Tarihi Şeridi İle Müzik Tarihi Eğitimi
    Bildiri

Nurtug, Ramiz, Atilla, Ezgi , Murat , Bariseri, Gokbudak, Ozdek, Babacan, Can,
    Müzik Öğretmenliği Lisans Eğitim Programı Geliştirme Çalışmaları: Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Modeli
    Bildiri

Ayfer / Güzide Kocabaş / Uysal
    İlköğretimde İşbirlikli Öğrenmenin Müzik Öğretiminde Sınıf Atmosferi Ve Şarkı Söyleme Becerileri Üzerindeki Etkisi
    Bildiri

Mustafa Dağdeviren
    Müzik Öğretmeni Yetiştiren Kurumlarda Piyanoda Eşlik Öğretimi
    Bildiri

Gökmen Özmenteş
    Müziksel Algı Ve Eylem Sürecinde Zihin-Beden İlişkisi
    Bildiri

Ahmet Suat Karahan
    Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Programında Yer Alan Temel Piyano Dersinin Öğretimi Sürecinde Piyano Eğitmenlerinin Karşılaştıkları Temel Sorunlar Ve Çözüm Önerileri
    POSTER

Adem Sevinç
    “Ulusal Müzik Eğitimi”Nde; “İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Thm Korosu” Nun İşlevi Ve Önemi
    POSTER

Suna Çevik
    Müzik Öğretmenliği Eğitiminde Ses Eğitimi Alanı Derslerinin Müzik Öğretmeni Yeterlikleri Yönünden Değerlendirilmesi
    Bildiri

Fatih Bingöl
    Müzik-Dil Benzerliği Ekseninde Müzik Eğitimi
    Bildiri

Selçuk Bilgin
    Okul Şarkılarının Müzik Öğretmenleri Tarafından Piyano İle Eşliklenmesi Müzik Öğretmenleri Tarafından Piyano İle Eşliklenmesi
    Bildiri

Hatice Selen Ergöz
    Çizgi Filmlerin Çocuk Müzik Eğitimi Açısından Değerlendirilmesi
    Bildiri

Deniz Yıldız
    Türk Halk Müziği Dizilerinin İsimlendirilmesindeki Problemlerin Müzik Eğitimine Yansımaları
    POSTER

Esra Dalkıran
    Keman Eğitiminde Yarıyıl Sonu Sınavlarında Performansın Ölçülmesi
    Bildiri

Süleyman Tarman
    Kendi CdÂ’ni Kendin Yap: Müzik Öğretmenleri İçin Kullanışlı Çözümler
    Bildiri

Emrah Kaya
    Müzik Eğitimimizin Temel Kaynaklarından Biri Olan Geleneksel Müzik Kültürümüz İçinde Trabzon Ve Rize Ezgileri
    POSTER

Dolunay, Senem Akgül Barış, Acay
    Çalgı Eğitiminde Bedensel Yapının Önemi
    Bildiri

Atilla Coşkun Toksoy
    “Kültürel Mirasın Müzik Eğitimi Yoluyla Aktarılmasında Bütünsel Bir Bakış Açısı: Orff Yaklaşımı İle Müzik Ve Hareket Eğitiminin Türk Kültürüne Uyarlanması Üzerine Öneriler”
    Bildiri

Zeki Nacakcı
    İlköğretim Müzik Dersinin Öğretiminde, Uygulanagelen (Geleneksel) Ders İşleme Yöntemlerinin Belirlenmesi Ve İlköğretim Öğrencilerin Müzik Dersine Karşı Tutumları
    Bildiri

H. Seval Köse
    Müzik Öğretmenliği Eğitiminde Öğrenci Kaynağı Olarak Agsl Müzik Bölümleri
    Bildiri

Banu Özevin
    Oyun, Dans Ve Müzik Dersine İlişkin Motivasyon Ölçeği
    Bildiri

Şeyda Çilden
    Müzik Öğretmeni Yetiştirme Sürecinde Çalgı Eğitiminin Nitelik Sorunlarının İrdelenmesi
    Bildiri

Esin Uçal Canakay
    Müzik Teorisi Dersine İlişkin Tutum Ölçeği Geliştirme
    Bildiri

Aykut Önder Sarıçiftçi
    Denizlide Görev Yapan Müzik Öğretmenlerinin Lisans Dönemlerinde Okudukları Toplu Ses Eğitimi İle Koro Eğitimi Ve Yönetimi Derslerinde Öğrendikleri Bilgileri Meslek Yaşantılarında Ne Derece Uygulayabildikleri Üzerine Bir Araştırma
    Bildiri

Mustafa Uslu
    Ailede Çalgı Eğitiminin Yaygınlaştırılması Ve Geliştirilmesi Üzerine Bir Değerlendirme
    Bildiri

Şadan Güvenir
    Damak Kubbesinin,Sesde Rezonans Oluşmasındaki Etkisi Ve Ses Eğitiminde Kullanılması
    Bildiri

Ayşe Meral Töreyin
    Değişik Şarkı Türlerine Göre Ses Eğitimi Alan Bireylerde Objektif Fonasyon Ve Akustik Analiz Bulguları
    Bildiri

Ebru Temiz
    Okulöncesi Dönemde Müzik Eğitimi; Yaşanan Problemler Ve Çözüm Önerileri
    Bildiri

Ahmet Serkan , Nilgün Ece , Sazak
    Özel Yetenek Sınavlarında Öss Puanının Yerleştirme Puanları İçerisindeki Yeri Ve Öss Puanları İle Yetenek Puanları Arasındaki İlişkilerin İncelenmesi(Aibü Örneği)
    Bildiri

Başak Güler
    Ülkemiz Müzik Eğitimi Anabilim Dallarında Kullanılan Viyolonsel Etüdleri Üzerine Bir İnceleme
    Bildiri

Refik Saydam
    Müzik Eğitimcilerinin Örgütlenme Sorunu
    Bildiri

Ayhan, Erol Helvacı, Demirbatır
    Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü Öğrencilerinin Müzik Derslerine İlişkin Görüş Ve Beklentilerinin Değerlendirilmesi
    Bildiri

Serap Yükrük
    Van Modelinde İlköğretim İkinci Kademe Öğrencilerinin Müzik Derslerinde Elde Ettikleri Birikimleri Değerlendirme Durumları
    Bildiri

Hüseyin Yükrük
    Türkülerin Bölge Ve Ölçü Anahtarı Bakımından Analizi
    POSTER
26 Nisan 2006· Sempozyum Açılışı
28 Nisan 2006· Sempozyum Kapanışı
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Sempozyumda Sunulan Bildiriler...!

Mesaj gönderen Admin »

Sempozyum programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://muziksempozyum.pamukkale.edu.tr/Program.htm
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Sempozyumda Sunulan Bildirileri...!

Mesaj gönderen Admin »

Sempozyumda sunulan (ve yayınlanmak üzere bana gönderilen) bildiriler
sitenin "bildiriler" sayfasında yayınlanmaya başlanmıştır.