yardım lütfen!!!

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
Kullanıcı avatarı
spydy

yardım lütfen!!!

Mesaj gönderen spydy »

slm. ben meslek lisesi mezunuyum.busene öss den SÖZ.1 puanından 192 aldım. ama özel yetenekle ilgili neyapabilirim henüz bilmiyorum... müzik olabilir herhangibir güzel sanatlar yahutta iletişim fakültesi olabilir lüğtfen bir bölüm önerinizi, okulunu ve nedenini belirterek bana açıklama yapın... tşkler. kolay gelsin. :cry: :cry: :cry:
Kullanıcı avatarı
spydy

Mesaj gönderen spydy »

tabii sınavını açıklarsanız memnun olurum. tşkler. :wink:
merve

merhaba

Mesaj gönderen merve »

öncelikle bu puan ile yani normal lise mezunu olup bu puan ile girmeniz biraz zor yani sneinle yarışacak çok insna var mesela ben güzel sanatlar lisesi mezunuyum yerleşme puanım okul puanı eklendiğinde yükseliyor ve sen benim ve benim gibi insanlarla yarışacaksın benim sana tavsiyem istersen yine bir yerlei dene mesela malatya 2.öğretim falan dene ama bence bu yıl da iyice hazırlan seneye gir müzik bölümü sınavlarına az daha sıkarsan ve kendini hazırlarsan olur bence yolun açık olsun
gönüllerin açık oldu muhabbeti sefada sorunlarımızı halletmeye çalışalım
kare_kedi

Mesaj gönderen kare_kedi »

dostum bence malatyayı hiç deneme geçen sene 800'e yakın başvuru alınmış ve toplamda 80 kişi alıyorlar... eğer kulağına, sazına, diktene solfejine güveniyorsan müzik oku derim yoksa arkadaşın da dediği gibi agsl mezunlarıyla baş etmen biraz zor olur. bende meslek çıkışlıyım ama 8 senelik ders ve kursla şimdi agsl ile yarış halinde olacağımı düşünüyorum.. şimdiden kolay gelsin.. başarılar..
SANATÇININ EN BÜYÜK ESERİ YAŞADIĞI HAYATTIR...
ahmet belen

Mesaj gönderen ahmet belen »

sen bence önce idealini belirle,ikilemde kalmak seni hicbirseye götürmez...müzik okumak o kadar dar zamana sıgacak bisey olamaz...zaten zamanında yetmez,senelerce calısıp giremeyenler var...tabi yine sen bilirsin
Kullanıcı avatarı
spydy

Mesaj gönderen spydy »

saolun arkadaşlar.yorumlarınız için tşk ediyorujm.. pekiii beden eğitimi öğr., fotoğraf ve bazı özel yetenek bölümlerine başvuru yapabilirmiyim... :roll:
kare_kedi

Mesaj gönderen kare_kedi »

arkadaşım istediğin her bölüme özgürce başvuru yapabilir ve şansını deneyebilirsin.. ama misal beden eğitimi bölümü için eğer lisanssız olarak giriyorsan çok yetenekli olmalısın... çünkü ben geçen senelerde yüzme dalından girdim ve iyi derece yaptım ama yarıştığım insanlar gerçekten iyi derece yaptılar + lisanslı olmaları çok şey kazandırdı ve virgülden sonraki rakamlarla kaybettim sınavı... bunun dışında fotoğraf,grafik,iç mimari ve animasyon bölümlerini düşünüyorsan çiziminin ve hayal gücünün çok sağlam olması gerekiyor... çünkü sınavlar yine iki kademe. ilk sınav model çizimi ve teknik ikinci sınav simgesel objelerle ilgili... misal 3 alakasız obje ile bir kompozisyon yaratman isteniyor öğneğin "hortum, kafes ve kadın" gibi... bence bir dal seç ve bunun üzerinde en az 1-2 yıl eğitim al yoksa çok moralin bozulur emin ol... şimdiden kolay gelsin.. iyi çalışmalar..
SANATÇININ EN BÜYÜK ESERİ YAŞADIĞI HAYATTIR...
Kullanıcı avatarı
zeynep

merhaba

Mesaj gönderen zeynep »

merhaba, öncelikle bir kere bu yetenek gerektiren sınavların hangisine çalışıyorsunuz, Hangisine hazırsınız önemli olan budur. Ayrıca benim puanım hiç bir yeri tutmuyor, müzik öğretmeni olayım bari şeklinde yaklaşan hiç kimse bu sınavı kazanamadı çünkü yetenek gerektiren bölümler 1. gerçekten yetenek gerektirir, 2. uzun bir çalışma süreci gerektirir. Ben de meslek lisesi mezunuydum ve hedefim lisede öğrenciyken müzik öğretmeni olmaktı ve ona göre de çalıştım.Başarılar dilerim.
zeynep
Kullanıcı avatarı
MaksiM

Mesaj gönderen MaksiM »

selamlar anadolu lisesi çıkışlıyım... 1 buçuk yıldır müziğe hazırlandım öss ile beraber... bu çarşamba balıkesir üniversitesinde sınava giricem.. uludağa da başvurdum yalnız balıkesirin sınav uygulaması benim seviyemde daha çok uludağ kasıcak gibi duruyo ileri seviye yapmışlar soruları... bu konu hakkında herhangi bi görüşü olan var mı?
İmza mı? Yok valla....
melusa

Mesaj gönderen melusa »

ya pardon ama neden meslek lisesinden mezun isen kendi bölümle tercih yapmıyosun işte düz liseden geliyosunuz yetenek sınavına giriiyosunuz daha sonrada agsl mezunlarının önü kapanıyo herkes kendi yolunda gitsin lütfen yaaaaaaaa :evil:
Kullanıcı avatarı
exe_487

Mesaj gönderen exe_487 »

her insan hayatında yanlış seçimler yapabilir lütfen böyle kızmayın
HERKES OKULA
SenyoR

Mesaj gönderen SenyoR »

melusa yazdı:ya pardon ama neden meslek lisesinden mezun isen kendi bölümle tercih yapmıyosun işte düz liseden geliyosunuz yetenek sınavına giriiyosunuz daha sonrada agsl mezunlarının önü kapanıyo herkes kendi yolunda gitsin lütfen yaaaaaaaa :evil:
A.G.S.L çıkışlı saygıdeğer(!) arkadaşım...

4 sene branşa yönelik(müzik)eğitim alacaksınız,4 senenin sonunda düz lisenin ağır müfredatına ek olarak,bir de hayalinde mesleği yapmak için,bir sene taş çatlasın bir buçuk sene çalışıp(çoğu kendi olanaklarıyla)seni ''yetenek sınavında'' geride bırakacaklar sen de Allah'tan korkmaz,kuldan utanmaz bir edayla yavuz hırsız olarak ev sahibini bastıracaksın,öyle mi?!Yeteneksizliğinin faturasını senden daha yetenekli birine kesemezsin!Ayrıca senin önünü kesen yok;öss klavuzunu al bak bakalım,senin puanın nasıl hesaplanıyor?Öss'de 160 puan alıp girmek istiyorsan çok şey istiyorsun.Öğretmen olacaksın yahu,ucundan azcık genel kültürün mantığın olsun!
Olmazsa,bana ne olur?
SenyoR

Mesaj gönderen SenyoR »

Sakın sende ''tek ses'' verirken zorlanan A.G.S.L çıkışlılardan olmayasın?O zaman ben sana söylüyorum Melusa rumuzlu arkadaş:Herkes kendi yoluna,lütfen!!!
Olmazsa,bana ne olur?
Kullanıcı avatarı
exe_487

Mesaj gönderen exe_487 »

senyor'un yorumlarına aynen katılıyorum.
HERKES OKULA
Kullanıcı avatarı
sevinc

Mesaj gönderen sevinc »

off senyor baya ağır konusmussun walla. ama haklısın agsl cıkışlı olup olmamak önemli deil. önemli olan yetenek. we acık çalıscan öss 200 üstünde olcak ondan sonra seni kim tutar girdiin yerleri kazanırsın. katılıorum sana senyor afferim!!:)