4. Uluslararası Ordu Gitar Festivali

Konser, festival, sempozyum, iş ilanları, sınavlar vb.
Lütfen yayınlanmak üzere duyuru göndermeyin. Duyurunuzu kendiniz yapın.
Kullanıcı avatarı
hasancihatorter
İletişim:

4. Uluslararası Ordu Gitar Festivali

Mesaj gönderen hasancihatorter »

4. ULUSLARARASI ORDU GİTAR FESTİVALİ YAPILIYOR. Bende 2. kez bu değerli festivalde yer aldım, Ordu İli bestesinide Ordu Baro Başkanı Sn.Kenan Çebiye takdim ettim. Sadece bu Ülkede Ordu damı Baro var ve bu Değerli Baromuz aydın ve çağdaş düşüncesiyle Sevgili Kardeşim Gitarist, Besteci Öner Yavuza mı destek veriyor? Nerede Sanata ve Çağdaş müziğe değer verenler? Nerede Atatürkçüyüm diye ortalarda gezenler...Bir tek Ordumu var bu Ülkede Uluslararası Gitar Festivali yapan...Pekii bu değerli festivali ve Sanatçılarını görmezden gelen sözüm ona aydın ve çağdaş medyamız neredeeeee? Hülya Yavşar katılıncamı görecekler bu değerli çalışmaları ve ya oarasını burasını açıp Sanatçıyım diye ortalıkta dolaşan, ne olduğu belirsiz edepsiz şarkılar söyleyenler Festivallere katılıncamı bu aziz medya Halkımıza duyuracak. !!??

Gerçek müzik emekçileri ve Sanatçılar bu tele-vole ve yoz medya anlayışına uymadıkları için acı çekmek zorundalarmı hayatlarının sonuna kadar bu Ülkede?
Dileğim Ülkemizin en iyi şekilde tanıtımını yapan bu Uluslararası Festivallerin, kendi Ülkelerinin Gerçek Sanatçılarına, virtüözlerinede yer vererek artması..istanbul Jazz Festivalinde olduğu gibi sadece yabancılara destek vererek değil. Batılılar zaten bizim tahmin etmediğimiz kadar Sanatçılarını destekliyorlar...Ya biz ne yapıyoruz : yok armudun sapı, üzümün çöpü...birbirimizi yemekle meşgulüz...Emperyalizmin işine geliyor buda...oooohhh...devam edelim biz bu kafayla..
HASAN CİHAT ÖRTER
hakdost

Mesaj gönderen hakdost »

..................
En son hakdost tarafından 31 Ağu Cum, 18:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hasancihatorter
İletişim:

www.ordubarosu.org.tr

www.ordubarosu.org.tr ve http://www.gifest.com bakınız lütfen..
Teşekkürler.."hakdost" her nekadar tanışmasakta sayınız artsın bu geri bırakılmış Cennet Ülkemizde..
HASAN CİHAT ÖRTER
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Aynı başlıkla forum açılması nedeniyle mesajlar birleştirilmiştir.
hasancihatorter yazdı:4. Ordu Gitar Festivaline gösterdiğiniz büyük ilgiye çok teşekkür ediyorum.
Bu tip festivallerin Ülkemizin tanıtımı açısından çok büyük önemi vadır.
sayılarının artması dileğimle, bütün Şehirlerimizin bu tarz festivaller yapması arzu ve dileklerimi taşımaktayım.

Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
hasancihatorter
İletişim:

Teşekkür ederim Süleyman...

Teşekkür ederim Süleyman...Aynı başlık altında Değerli Dergimiz MÜZED' e bir açıklama ve röportaj yaptım. (Sevgili Kardeşim Alp Özerene ve Sevgili Birsen Gicili Öğretmenlerimize ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum...onların sayısı arttıkca bizim gibi "Üstad" ların sayısı artacaktır!!.....yakında bu değerli haberler çıkar yeni sayıda...

Bir müjdeyi de vermek istiyorum: kokuşmuş yoz müziğe ve medya anlayışına karşın yıllardır sürdürdüğüm "Türkiye de müzik ve aydınlanma" savaşımı artık Çok Değerli Müzik Eğitimcilerimizle birlikte sürdüreceğim bu asil davaya liderlik ettiğim için çok gururluyum..

Kısa zamanda değil ama uzun vadede çok önemli gelişmeler olacaktır...gücümüz günden güne artmakta ve kuvvetlenmekteyiz, bu emperyalist kapitalist düşünceler karşısında...şimdiki bu eğlendirici, boş safsatalarla dolu programlar... yani radyo ve televizyonlar, Halkımızın bilinç düzeyinin yükselmesi ile edebe geleceklerdir....bundan hiç şüphem yok.
web sitemdeki özlü sözlerimden biriyle yazımı sonlardırmak istiyorum Değerli Dostlarım:

"HAKSIZLIKLARLA MÜCADELE ETMEYENLER, SIKINTILARINA KATLANMAK ZORUNDADIR"
HASAN CİHAT ÖRTER
dadaist

EGO

Mesaj gönderen dadaist »

Kendi egolarıyla başedemeyenler de bunun sıkıntılarına katlanmak zorundadırlar. Sayın Örter; gizlenmeyi öğrenmelisiniz. Yoksa hiç kimse gelmez arkanızdan......Yolunuz açık, aydınlığınız bol olsun....
Dadaist
Kullanıcı avatarı
hasancihatorter
İletişim:

Ayıptır ayııııp...

...arkamdan milyonlar geliyor saygısız dostum....siz ve sizin gibilerin ne müziğe ne de gerçek müzik emekcilerine saygınız yoktur...anacak çatallı dillerinizle çamur atar, akıl vermeye kalkarsınız üstadlarınıza...
Tarih senin gibileri hep ayıplayacaktır.
Ayıptır ayııııpp!!
HASAN CİHAT ÖRTER
enculus

slm

Mesaj gönderen enculus »

üstadım bu tip insanlar yüzünden bu ülke bu hale geliyor ya!
siz çıkıp şöyle gizli şekilde yolsuzluk yapan sanatçılardan olsaydınız (hani arkadaş da demiş ya "gizlen" diye) bence baş tacı ederlerdi.
Allah Teala Hazretleri : "Ben gizli bir hazineydim. Bilinmek istedim. " buyurarak insanları yaratıyor.
Sanatçı bilinmek ister. Sanatçı belli etmek ister. sanatı göstermenin başka yolu yoktur.
Üstadım helal olsun ! yanındayız !
dadaist

HİÇ

Mesaj gönderen dadaist »

"Varolmak için yokolmak lazım, parça bütüne kavuşacak ki hasret dinsin.
Bütün musiki, bütün şiir, bütün aşk, bu bir çuval kemik, bu asi ten, bu aptalca endişeler ne olacak? Ne olacağını bilen var mı?
Kader hep oynayacağı roller yükler insana ve ıslıklar. Alkış sahtekarların.." Jurnal.3.11.1965

C. Meriç
Dadaist
webMaster

Sessiz olun, uyuyanlar uyanmasın!...

Mesaj gönderen webMaster »

"Neler oluyor bu dünyada, nereye gidiyoruz, nereye kadar ve neden böyle?" diyen bir sese (özellikle bu ses hayatını gerçek anlamda sanata adamışsa) sanıyorum ki en son verilecek cevap bunu egoya bağlamaktır. Kabul edin ki, şu televizyonun düğmesine ne zaman bassanız karşınıza kendisini sanatçı olarak nitelendiren (ki medya da bu şekilde nitelendiriyor, halk da) bir ünlünün kiminle, nerede, ne yaptığı... Akşam haberlerini bile magazine esir verdik ve ne yazık ki medyanın bütün organlarında bu, bu şekildedir. Üzülerek görüyoruz ki stadyumlar doluyor bu kişilerin (sanatçı demeye dilim varmadı) konserlerinde. Peki kamera kendilerine çevrildiğinde sanat adına kendilerinden ne duyuyorsunuz, ya da sorun bir kendinize duyduklarınız ne kadar sanatla ilgili. Elbette gerçekten sanata yönelik festivaller artmalı, duyurulmalı ve biri çıkıp bunu egoistçe bulmamalı ki doğru yöne büyük adımlarla ilerleyebilelim. Çünkü hedef büyük, yol uzun: Koşmak gerek!...
Kullanıcı avatarı
hasancihatorter
İletişim:

Sevgili Aysima Eren "dadais" gafletindeki müzikle uğraşmaya çalışan kardeşim, manevra yapıp bana çok sevdiğim Üstad Cemil Meriç'în sözlerini yazma...unutma onlarda yaşadığı dönemde senin gibi bir çok gafilin amansız sözlerine maruz
kalmışlardı..üzülmüşlerdi...kırılmışlardı...eğer o gerçek yazılmış sözler seni etkiliyorsa http://www.hasancihatorter.net resmi web sitemde "makaleler" imdeki solda duvar yazılarım var...senin gibi "duvarlar !!" için yazdım..bir zahmet oku.

Egonu yenip okursan....bunca bu işe emek vermiş bir "üstad" dan özür dilersin....yoksa gece rüyana girerim ona göreeee...bir daha müzikle uğraşamazsın.

Her nekadar tanımasamda beni destekleyen gerçek sanatsever Gönül Dostlarım, hakkımda ileri geri atıp tutanların, Sizlerin sayısının ne kadar çooooook olduğunu bilseler parmakları klavyenin üstünden kayar arkamdan atıp tutamazlardı.....

ÖNYARGI CAHİLİN İŞİDİR, KOMPLEKS DE VARLIĞINI KABUL ETTİREMEMİŞ ZAVALLI RUHLARIN..
HASAN CİHAT ÖRTER
AKADEMI

NOKTA KOYMAK LAZIM

Mesaj gönderen AKADEMI »

ÖNYARGI CAHİLİN İŞİDİR, KOMPLEKS DE VARLIĞINI KABUL ETTİREMEMİŞ ZAVALLI RUHLARIN..

KIYMETLİ HASAN CİHAT ÖRTER'E TÜRKİYEMİZİN ÇOK İHTİYACI VARDIR.
AYDIN CEMİYETİN BÜTÜN HASTALIKLARINI TEDAVİ İLE MÜKELLEFTİR. İŞTE BU YÜZDEN SAYIN ÖRTER SANATÇI VASFININ YANISIRA AYDIN SORUMLULUĞU DA ÜSTLENMİŞTİR. KENDİSİNE BAŞARILAR DİLİYORUM.

NOT: DADAİST HANIMEFENDİ. İBRETLE İZLİYORUZ YAZDIKLARINIZI. ANCAK KIYMETLİ CEMİL MERİÇ ÜSTADI NİÇİN KARIŞTIRIYORSUNUZ TUTARSIZ VE AGRESİF TABİATİNİZE.
dadaist

Mesaj gönderen dadaist »

:)
Dadaist
hakdost

Mesaj gönderen hakdost »

...
En son hakdost tarafından 31 Ağu Cum, 18:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
samet2023

Mesaj gönderen samet2023 »

değerli üstadım hasan cihat orteri sonuna kadar destekliyorum. arkanizda milyonlar var hocam sizi kimse tutamaz biri cikip size boyle mesajlar gonderiyorsa once kendini sorgulamali
<<<M>>>