Senfoni Orkestralarına Eleman Alınacak Duyrulurr

Konser, festival, sempozyum, iş ilanları, sınavlar vb.
Lütfen yayınlanmak üzere duyuru göndermeyin. Duyurunuzu kendiniz yapın.
Cevapla
reco
Mesajlar: 21
Kayıt: 04 Haz Cmt, 16:41
İletişim:

Senfoni Orkestralarına Eleman Alınacak Duyrulurr

Mesaj gönderen reco »

AYRINTILAR..haber kaynağı trt..07.09.2006. 11.27

http://www.trt.net.tr/wwwtrt/hdevam.aspx?hid=158672&k=6Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca İzmir, Antalya ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestraları ile Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrasına sınavla eleman alacak.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, boş bulunan pozisyonlara eleman alınması amacıyla 2-13 Ekim tarihleri arasında giriş sınavı düzenlenecek.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'na 1 korno, 1 trompet; Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'na 2 korno, 1 kontrbas, 1 viyola; Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'na 3 keman ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'na da 4 keman sanatçısı olmak üzere 13 stajyer sanatçı alınacak.

Adaylarda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımaları, sınav tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmaları, 1 Ocak 2006 tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmaları, resmi ve özel konservatuvarlardan veya müzik bölümü bulunan okullardan mezun ya da özel müzik öğrenimi görmüş olmaları şartları aranacak.

Ayrıca adayların, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yönetmeliği'nin 92'inci ve 94'üncü maddelerinde belirtilen eserleri icra etmeleri gerekiyor.

Sınava katılmak isteyenler, 22 Eylül 2006 tarihine kadar Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, sınav açılacak orkestra müdürlükleri ve bakanlığın http://www.kulturturizm.gov.tr adresinden başvuru yapabilecekler.
reco
Cevapla