ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ELEMANI İLANI

Konser, festival, sempozyum, iş ilanları, sınavlar vb.
Lütfen yayınlanmak üzere duyuru göndermeyin. Duyurunuzu kendiniz yapın.
Eşber

ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ELEMANI İLANI

Mesaj gönderen Eşber »

Yeni Yüzyıl Üniversitesi kadrolu Müzik Öğretmeni arıyor...
https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/

İlan No :

YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ--->GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ--->SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ. Öğretim Görevlisi

GENEL ŞARTLAR
1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi disindaki ögretim elemani kadrolarina naklen veya açiktan yapilan her türlü atamada ALES'den en az 50.0 puan almis olmak
3-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50.0 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak
4--Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarda bu Yönetmeliğe tabi öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak atamalarda aranacak dil puanında Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik'in 7.maddesinin 3.fıkrasındaki hükümleri uygulanır.
5-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
6- Ön degerlendirme ve degerlendirme asamalarinda lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasinda kullanilacak, 4'lük not sisteminin 100'lük not sistemine esdegerligi Yüksekögretim Kurulu karariyla belirlenir

ÜNVAN ŞARTLAR
1-Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dahil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on yıl tecrübeli olmak
2-Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak
3-Lisans öğrenimine mezun olunan alanda ALES?ten en az 70 puan almış olmak

İSTENEN BELGELER.
Başvurdukları birimin adı, ilan yayın tarihi,son başvuru tarihi ve iletişim bilgilerini belirten başvuru dilekçesi,

Yök Formatlı Özgeçmiş
Diplomalar (onaylı,suretli)
ALES SONUÇ ve Yabancı Dil Sınavı Sonuç belgesi
Resmi Not Döküm Cetveli
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2 Adet vesikalık fotoğraf
Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge

Başvuru Adresi
Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Dr.Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi
Yılanlı Ayazma Caddesi no:26
Cevizlibağ Topkapı/ İSTANBUL mlarinin Senato Karari ile lisans genel not ortalamasinin % 35'i, ALES puaninin %50'si, varsa yabanci dil puaninin %15'i esas alinarak, atama yapilabilir.
https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/
yoksis.yok.gov.tr