1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

CSO 22 Kişilik Kadro

Gönderilme zamanı: 19 Eyl Çrş, 17:11
gönderen reco
ANKARA - Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'na (CSO) sınavla 22 sanatçı alınacak.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 15-22 Ekim günleri arasında düzenlenecek stajyer sanatçı alımı sınavıyla keman (7), viyola (4), çello (3), kontrbas (2), flüt (1), obua (1), fagot (1), korno (1), tuba (1) ve vurmalı çalgılar (1) olmak üzere 22 sanatçının alınacağı sınav, Gazi Üniversitesi Müzik Eğitim Bölümü Konser Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Adayların kendi piyanistlerini getirmelerinin zorunlu olduğu sınavda başvurular istenilen belgelerle birlikte 24 Eylül-9 Ekim arasında Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nde kurulan sınav başvuru merkezine şahsen yapılacak.

Sınavla ilgili başvuru formları, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın http://www.kulturturizm.gov.tr internet adresinden temin edilebilecek.

Adayların sınav tarihi itibariyle 18 yaşını bitirmiş olması, resmi ve özel konservatuvarlardan veya müzik bölümü bulunan okullardan mezun olması veya özel müzik eğitim görmüş olması gerekiyor.

Sınav sonuçları, "www.kulturturizm.gov.tr" internet adresinden ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile CSO Müdürlüğü'nün hizmet binasının girişine asılacak ilan ile duyurulacak. Kazanan asil ve yedek stajyer sanatçı adaylarına ayrıca yazılı tebligat yapılacak.

Gönderilme zamanı: 19 Eyl Çrş, 19:18
gönderen Admin