AGSL Öğretmenlerine Tuzaklar (Mahiye Morgül)

AGSL programları, öğrenci ve öğretmenleri ilgilendiren konular
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

AGSL Öğretmenlerine Tuzaklar (Mahiye Morgül)

Mesaj gönderen Admin »

AGSL Öğretmenlerine,
Sizin ücretlerinizde düşüşe neden olacak şekilde bir değişikliğe gidildiğini öğrendim. Yeni durumdan şikayetçisiniz ve haklısınız.
Ben hukukçu değilim ama bildiğim bir şey var;kazanılmış bir hak geri alınamaz.

Ücretlerinizde düşüşe neden olan genelgenin bir fotokopisini çıkartıp danıştaya vereceğiniz dilekçeye ekleyin, genelgenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 60 günü geçirmeden Danıştay Başkanlığına Ankara adresine elden itiraz ve yürütmeyi duyrdurma davası açın.
Yeri: Sıhhiye Ordu evi arkasında, Ankara Sanat Tiyatrosunun sokağında, parka bakan bina.,

Danıştay dava dilekçesi formatını daha önceki yazılarımdan birinde açıklamıştım.
DAVALI: MEB
DAVACI:
KONU:
İTİRAZ :... Yürütmeyi durdurma ve kararın iptalini talep...
Bu başlıklarla 108 milyonluk bir harcama ile dava açılabiliyor.

Bugün öğrendiğime göre AGSL'lerde Geleneksel Türk Müziğinde kullanılan keman akorduna göre keman çalmayı öğretmek üzere Ankara Radyosu saz heyetinden bir kemancı Ankara AGSL'de önümüzdeki yıl ders verecek. Bu metodla keman çalmayı öğrenmek isteyen, seçen öğrenciye ders verilecekmiş. Parçalamaya devam...
Durumunuz giderek hazinleşiyor, ne diyorsunuz?

Eğitimde Birlik demeye ne zaman başlayacaksınız?
Bu durum bence bir şeye daha işaret etmektedir: Öğretmenlik bölümlerinden mezun olmayanların da okullarda öğretmen olarak çalıştırılabileceği...

Siz ağzınızla kuş tutun ve kadro bekleyin; piyasaya göre eğitim modelini dayatanlar piyasanın kursları para kazansın diye liseleri 4 yıla çıkarıyorlar, sertifikalı diplomalılık başlatılıyor! Öğretmenlik mezunları kurs açar diye kural da konmayacak...
Piyasa canavarı ulus devletleri bitirirken oluyor bunlar. Ve bana hala "siyaset yapıyorsun" diyenler, "o belgeyi dağıtma" diyenler gerçekte kimin adına konuşmaktadırlar herkesin anlama zamanı gelmiştir.

Lütfen her değişiklik bizi kazanılmış haklarımızdan geriye götürmektedir, anayasa ve temel eğitim kanunu ihlalleri yapılmaktadır. her bir durumu danıştaya iletmeli ve orada itiraz davası açma hakkımızı kullanmalıyız.

En önemlisi olanları kamuoyuna daha güçlü sesle ulaştırmalıyız. Hepimiz bir taş koymaya devam...

Türk müziği akorduyla keman çalmanın ileride varacağı yer Güzel Sanatlar Fakültelerinde bunun ayrı bir dal yapılmasıdır. Oysa Keman evrensel çalgıdır ve geleneksel akortla çalabilme bilgisi bir keman öğrencisine fakülte programı içerisinde verilebilir, olması gereken de budur.

Bizim taleplerimiz geçersizdir, onların dayattığı programın durdurulması öncelikli işimiz olmalıdır.
Sevgilerimle.

Not:
Bu siteyi protesto ediyor ve yazmıyordum. Son yazılarım silinmişti, bana haber bile verilmeden hem de. Ve ben hala AGSL için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Bu benim kaderim, İstiklal Marşına bir zamanlar karşı olanları da bugün ben savunmak durumunda kalıyorum, çünkü İstiklal Marşının söylendiği yerde ancak ezan sesi de yaşayabilir.

"İzleme oranını artırıyorsunuz yazın "diyenleri de protesto etmem gerekirdi, ben birilerine siteden para kazandırmak için asla yazmam, bunu hala anlamayanların olduğunu bilmek beni üzdü.

Arkadaşlar, devam zorunluluğu kaldırıldı ve biz bunu ne zaman görebildik ve aydın olarak çevremize bunun yanlış olduğunu gösterdik mi?
Devam zorunluluğu olmayan okul içi boş bina demektir, bir süre sonra çöker. Ne olur bunları bütünsel olarak görelim, ülkemiz bitiyor, dünyamız bitiyor.

Kırgınlıklarıma rağmen beni yazmaya davet eden güzel dostlarımın çağrısına uyarak