müzik öğretmeni değilim

Sadece ilköğretimi ilgilendiren konular.
serdarc

müzik öğretmeni değilim

Mesaj gönderen serdarc »

merhabalar,

erzurum aşkale ilçesine bağlı bir köyde teknoloji tasarım öğretmeniyim. aslında teknoloji tasarım öğretmeni de değilim elektronik öğretmeniyim ama ne olduğumu ben de şaşırdım artık. okulumuzda müzik öğretmeni olmadığı için müzik derslerine ben girmekteyim. hoş resim öğretmeni de yok görsel sanatlara da ben giriyorum. bedene de giricem hatta geçen yıl din kültürüne de girdim. şaşırdım ben de ne olduğumu dediğim gibi.

çok bilgili olduğum bir alan değil müzik. evde çalışarak gidiyorum ben de okula. bocalamadığımı söyleyemem açıkçası. sorum şu olacak. 5. sınıflar seçmeli derslerden müzik dersini seçmişler. o da bana kaldı. 5. sınıf seçmeli müzik dersine giriyorum ama internette ne programını bulabildim. ne günlük plan ne yıllık plan hiçbir şey bulamadım. eğer seçmeli müzik dersi veren müzik öğretmeni hocalarım varsa bana yardımcı olabilirler mi? yıllık ve günlük planlara ihtiyacım var. yani yıllık plan olsa günlük planı bir şekilde ben hazırlarım ama. dersin ne içeriğini biliyorum ne bir şey biliyorum. yani zorunlu müzik dersine paralel mi olmalı nasıl olmalı bilemedim.

insanın hakim olmadığı bir alanda çalışması zor iş. şimdiden teşekkür ederim.
mmh

Re: müzik öğretmeni değilim

Mesaj gönderen mmh »

joker öğretmensiniz =) Allah yardımcınız olsun! Bir o yana bir bu yana koşturmak zor.. Hem de alan dışı! Durumunuzu bu sitede dile getirmeniz, işinizi ne kadar ciddiye aldığınızı gösteriyor, tebrik ederim =) Bu duyarlılıkla, müzik eğitimi ile ilgili konularda kendinizi yetiştireceğinizden hiç şüphem yok. Saygılar..