Cubase Ders Notları Burada

Cubase programı ile ilgili konular...
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Cubase Ders Notları Burada

Mesaj gönderen Admin »

Pamukkale Ünv. GSEB. Müzik Bölümü Öğr. Gör. Birol Işıkdemir, hazırlamış olduğu 54 sayfalık ders notlarını sizlerle paylaşmak üzere sitemize göndermiştir. Paylaşım için kendisine teşekkür ederim.

Dosyayı buradan indirebilirsiniz. (Göremiyorsanız üye olmanız gerekir)
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
En son Admin tarafından 23 Mar Cum, 10:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

birol yazdı:Cubase yazılımı ile ilgili notlarımı siteye yollamıştım.Programın yeni versiyonu SX 4 çıktı ve bir çok yeniliği yine içinde barındırıyor.Müzik Eğitimcisi Arkadaşların programla ilgili sorularını yine bu site aracılığı ile cevaplamaya çalışacağım.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

mtnsen yazdı:ben programı kullanmaya yeni başladım henüz daha önce cakewalk ve reason kullandım. sorun şu ki; kayıt yapılan audiolar midiler iyi eş zamanlı ilerlemiyor saniyenin 1/5 i kadar yada daha kısa uyuşmazlıklar oluşuyor. nasıl çözebilirim. şimdiden teşekkürler.
birol

Midi ve Audio

Mesaj gönderen birol »

mtnsen yazdı:ben programı kullanmaya yeni başladım henüz daha önce cakewalk ve reason kullandım. sorun şu ki; kayıt yapılan audiolar midiler iyi eş zamanlı ilerlemiyor saniyenin 1/5 i kadar yada daha kısa uyuşmazlıklar oluşuyor. nasıl çözebilirim. şimdiden teşekkürler.
Sorun şurdan kaynaklı;Midi kayıtlarını,Microsoft GS Wavetable SW Synth seçeneğini kullanarak çaldırdığında Cubase bilgisayarının Ana Kartındaki ses kartının midi seslerini kullanır.Ses kartının markasını bilmiyorum ama profesyonel ses kartlarında midi sesler yoktur.Çözüm şu; Yaptığın midi çalışmaya Sanal VSTİ den ses kullanıp midiyi işlersen zamanlama sorunun çözülür.Notlarda var.Cubasenin Midi giriş sekmesi All MİDİ input ken ;Out seçeneğini Çağırdığın VSTİ olarak ayarlaman yeterli olacaktır.İyi çalışmalar.
dartanyans

Mesaj gönderen dartanyans »

paylaşım için çok teşekkür
cevit

Mesaj gönderen cevit »

gerek ses gerekse midi verilerini cubase'de işlerken gecikme olmasının sebebi, ses kartının ASIO sürücülerini desteklememesidir (sahip olmamasıdır). Bu yüzden ses kartı alırken ASIO sürücülerinin olup olmadığı kesinlikle kontrol edilmeli ve sound blaster gibi ürünler tercih edilmemeli, profesyonel bir ses kartına yönelinmelidir.
Ayrıca cubase'in yeni sürümü cubase system 4 adındadır. cubase sx 4 diye seri sürdürülmemiştir.
cubase ve vst sorularına benim de yardımım dokunursa mutlu olurum
hiçbir iyilik cezasız kalmaz
Mr_MeTaL
İletişim:

Mesaj gönderen Mr_MeTaL »

harika bir paylaşım gerçekten de. hazırlayanın ellerine kollarına emeğine sağlık
altar.aziz

...

Mesaj gönderen altar.aziz »

çok teşekkürler.
altar.aziz
lanuit47

Mesaj gönderen lanuit47 »

Forumu Cubase'le ilgi belge ararken buldum.Bu belgeleri de burada buluverince çok sevindim.Birol beye ve belgeyi yayınlayan adminlere sonsuz teşekkürler.Elinize sağlık.
ironicskymoon

teşekkürler

Mesaj gönderen ironicskymoon »

çok teşekkürler elinize emeğinize sağlık.paylaşım budur.varolun.
Herkes milletvekili olabilir, herkes başbakan olabilir ve hatta herkes cumburbaşkanı olabilir ama herkes sanatçı olamaz.
GreJuvA
İletişim:

Mesaj gönderen GreJuvA »

Bu güzel Notları paylaştığınız için çok teşekkürler...
GreJuvA
emre.yalcin

Mesaj gönderen emre.yalcin »

Harika notlar bunlar. Emeğiniz için teşekkür ederim ..
Soltanto La Musica !!!
mibemolmajor

Mesaj gönderen mibemolmajor »

teşekkür ederim. umarım bunlar faydalı olur.
cano

Mesaj gönderen cano »

Teşekkür ederim, bayağı bi faydalanacağıma inanıyorum...
kececi

cubase

Mesaj gönderen kececi »

Sevgili Birol kardeşimmin kıymetin
i bilin,zira onun sizlerle paylaştığı Cubase bilgileri için zamanında ders alarak dünyanın parasını harcadım.Değer mi ? kesinlikle.Bu bilgilerin paylaşılması,yıllardır bildiklerini hep paraya ihale eden gergedanlara da ders olsun.Yıllardır şu finale programını müzik eğitimcilerine öğretelim diye deri değiştirdim,gitmediğim yer çalmadığım kapı kalmadı(En son ilköğretim gn.Md ile görüştüm)Her zaman notlar alındı ve geçiştirildi.
Okulumdaki tüm törenlerin orkestra eşliklerini bilgisayarda hazırlayıp koro ya playback okutuyorum.Özellikle yanlız çalışan bir müzik eğitimcisi için En azından Finale ya da sibelius şart.Hele hele Birol kardeşim gibi paylaşımcılar olduktan sonra,bu teknolojiden uzak durmak artık ayıp
D.K