Müzik Terapi

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
zamaneefesi

Mesaj gönderen zamaneefesi »

Hasan Cihat Örter Hocamız herşeyi yine kendi üzerinde ve sanatçı tavrı etrafında algılayıp bir siyasetçi gibi anlamsızca yönlendiriyor.bunu daha önceki katıldığı sayfalardanda izlemiştik.özür dilediğimiz halde hala benzer ve alışıldık agresif tavrını sergilemeye devam ediyor.ve yine liste başı olmaya devam ediyor bu şekilde.tekrar özür diliyor ve artık eleştiri bile yapılmamasını şiddetle öneriyorum.şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
hasancihatorter
İletişim:

SAYGI..

Mesaj gönderen hasancihatorter »

SAYGI...EMEĞE SAYGI GÖSTERENE DUYULUR!!!!

SİZLER BEN VE BENİM GİBİLERİ (YILLARDIR) ANLAMAZDAN VE GÖRMEZDEN GELDİĞİNİZ MÜDDETCE BENİM TAVRIM YOZLARA VE KAFASINI KUMA GÖMENLERE KARŞI DAHA SERT OLACAKTIR...

SİZE SORSAM ŞİMDİ HEPİNİZ ATATÜRKÇÜYÜM DİYECEKSİNİZ...

ATAMIZIN TAVRI DAHA SERT OLMUŞTUR CEHALETE VE YOZLUĞA KARŞI..

BEN ATAÜRKÜN SANATÇISIYIM..VE ÖYLEDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİM.

SAYGILI OLUN....SAYGI GÖRÜN..

SEVGİLİ OLUN....SEVGİ GÖRÜN..

LAF ATTIĞINIZ ADAMI İYİ TANIYIN..

SİZİN BAHSETTİĞİNİZ SÖZDE SAYGI EYYAMCILIKTAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL...

(YORULDUM BU ÜLKEDE ŞEYTAN TAŞLAMAKTAN...İŞ YAPAN ADAMLARIN ÖNÜNÜ KESMEYİİİİİİİİN!!!)
HASAN CİHAT ÖRTER
Fayezz

Mesaj gönderen Fayezz »

BU ÜLKEDEKİ, GERİKALMIŞLIĞI ELEŞTİRİN,
1- SANATÇI DİYE GÜZEL HALKIMIZA SUNULAN MAGANDALARI, ELEŞTİRİN (SIKIYOSA!!!!!)

2- NERDEYSE MÜZİK DERSLERİNİ KALDIRACAK OLAN POLİTİKACILARIN "MİLLİ EĞİTİM ANLAYIŞINI" ELEŞTİRİN.

3- AZ SONRALARI, TEMCİT PİLAVI GİBİ SUNULAN TELE-VOLELERİ ELEŞTİRİN....

4- SANAT KÜLTÜR EĞİTİMİ VERMEYEN MEDYAYI VE MEDYA ANLAYIŞINI ELEŞTİRİN.......
....................................................................................Böyle Söylemiş Üstad Zerdüşt:)

Üstadım biz birbirimizin gözünü oymaktan , birbirimizi kıskanıp yolunu kesmeye çalışmaktan bu dediklerinize vakit bulamıyoruz .Oysa başkalarıyla uğraşıcamız zamanı daha yararlı işler için sarfetsek, çok güzel yaratılar çıkarırdık ortaya. Ama bir şeyler yapanlarla uğraşmak daha kolay geliyor bize. Doğru söylüyorsunuz da üslübunuzun doğruluğu konusunda endişelerim var. Fasla sert gibi geldi bana. Ve hoşgörüsüz.Daha estetik bir iletişim tarzı mutlaka vardır diye düşünüyorum.

Nietzche bile bu kadar sert değildi sayın üstadım:))
Kullanıcı avatarı
exe_487

Mesaj gönderen exe_487 »

artık size ve hakaretlerinize yorum vermieceğim.bana yararlı olabileceğinizi düşündüğüm için özer dilerim.benim bildiğim gerçek ustadlık
yenilikçi ve görüşlere her zaman açık olandır.siz bence kendi içinizde üstadsınız.eğer dediğiniz gibi biri olsaydınız yeni yetişen nesile sada anlayışlı ve çözüm üreten biri olurdunuz
tekrar özür diliyorum sizi tanımak istediğimden dolayı
HERKES OKULA
zamaneefesi

Mesaj gönderen zamaneefesi »

Sayı Hasan Cihat ÖRTER Hocam sizi bu tip yazılarınızdan dolayı sonsuzluk kadar kınıyorum.ben ülkemin bir ücra köşesinde müzik öğretmeni olarak yeterince bu ülkenin aydınlık geleceği için görevimin başındayım.En az sizin kadar bu çirkefliğin bozuk ve çarpık anlayışların farkındayım ve elimden geldiğince mücadele ediyorum.ben şeytan değilim ve taşlanmayıda haketmeyecek kadar bu ülkeye hizmet ediyorum.eğitimin tam merkezinde sınıflarda.haftada 1 saat müzik dersinde ne kadar müzik eğitimi olabileceğinin farkında olmayan bir zihniyet taşımıyorum.oradan yazmak kolay.elimdeki yıllanmış bir bilgisayardan sınırlı internet bağlantımın hemen hepsini size ayırmak zorunda kalıyorum. bu şekilde azarlamak ve nasihatten başka elle tutulur bana ve diğer müzik öğretmeni arkadaşlara ne verebilirsiniz onu söyleyin.gerçek bir sanatçı ve üstad olarak.dahada Atatürkçülükten bahsetmeyelim isterseniz çünkü buralarda atatürkçü olmak zooooor.anlayamayacağınız kadar!!!!doğru söylüyor sevgili meslektaşım zamanımı daha verimli geçirebilirim.benimkisi küçük bir eleştiriydi.halı dokuyan kadınlar hayatlarını ve yaşamlarını ilmek ilmek işledikleri halılarında bir kusur bırakırlar.kusursuz olmak ve kusursuz yaratmak sadece ve sadece Allah'a mahsustur. tekrar özür diliyorum.sağlıkla ve esenlikle.
Kullanıcı avatarı
montales
İletişim:

SANATÇI DENİLİNCE

Mesaj gönderen montales »

Farkındamısınız bilmiyorum. Gerçekten bir sanatçının yetişmesi zor.
Ben şahsen Hasan Cihat hocama katılıyorum.
Öyle bir toplumda yaşıyoruz ki........Hani derler ya....
Nasıl insanlarsınız anlamıyoruz .....diye söze başlar bir filozofun teki
Sonra devam eder.
Size kaval çaldık eğlenmediniz. Yas tuttuk ağlamadınız....
Bu nasıl duyarsızlık böyle?...diye sözünü bitirir.

Eleştiri yapılacaksa adil bir eleştiri olmalıdır.
Televoleyi eleştirin.
Hiç bir enstruman çalmadan.....bestekarım diye ortaya çıkan şarlatanları
eleştirin..........Kaldı ki alkış bile tutuyorlar :))) Bırakın eleştiriyi !
Sözde sanat adına yapılan skandalları eleştirin.
Ben buraya katılan herkesin aydın fikirli olabileceğine inanıyorum.
Yobazlara kaleminizle, notalarınızla, tuvallerinizle, savaş açın.

Teşekkür ederim.
Montales
gitarist bestekar
andromeda
İletişim:

Ağaçlar ve dalları ...

Mesaj gönderen andromeda »

MERHABA

" AĞACIN DALLARININ YERE DOĞRU EĞİLMESİ ÜZERİNDEKİ MEYVALARIN OLGUNLUĞUNDANDIR... " demiş bir düşünür...

Elbet çeşit çeşit ağaç var... Kimisi çok değerlidir meyveler verir ya da eşyalar yapılır, enstrümanlar yapılır... Güzel kokular salarlar etrafa, gölge verirler... Kimi ağaçlarda sadece yetiştirilir ve odun olarak kullanılırlar ancak... Hoş onlar da ısıtma için faydalı olurlar ama yok olup giderler ne yazık...

Ben konunun ve konuşmanın dışında birisi olarak Sayın ÖRTER ve diğer arkaşların diaolglarını okudum da... Tutamadım kendimi... Bu ülkede halk genel olarak müzik ve müzik yapıcılarını anlayamasada değelendiremesede, müzik eğitmcisi ya da müzik eğitimi almış kişilerin kimin gerçekten sanatçı kimin ise piyasa yaptığını ayırt edebilecek görüşe sahip olduğunu düşünüyorum.. "ÜSTAD" terimini kullanmak kişinin kendisine değil diğer insanların kişiye olan takdirleridir... Bırakında bu hitabet işine diğer insanlar karar versin değil mi... ?

SEVGİYLE KALIN...
andromeda
İletişim:

EKLENTİ ...

Önemli bir konuyu atlamışım...

ATATÜRK'ün sanatçıları ne zamandan beri din propagandası yapan kanallarda müzik programlarına çıkıp, program yapıyor ev o kanalı izleyen kitleye sevimli görünmek için esnedikçe esniyor ATATÜRK'ü sevmez insanların görüşlerine doğru... Şahsen ben yeşil sermayenin daha da güçlenmemesi için ü. lker ürünlerini bile kullanmamaya çalışıyorum... :)

ATATÜRK'ün ÖĞRETMENİ ...
Fayezz

BAŞAK ve İNSAN

Mesaj gönderen Fayezz »

"İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler"

MONTAIGNE.
Kullanıcı avatarı
hasancihatorter
İletişim:

SAPPINA KADAR..

SAPINA KADAR ATATÜRKÜN SANATÇISIYIM VEE ÇAĞRILAN HERYERE GİDER SANATIMI İCRA EDERİM...SEN DİNSİZMİSİN...DİNİ KANALADA GİDERİM HRİSTİYAN KANALINADA BE EDEPSİZ....SAYGISIZ...ÜSTADA ÇAMUR ATAN ŞERREFSİZZ..
HASAN CİHAT ÖRTER
Kullanıcı avatarı
bariton
İletişim:

Müzikterapi

Mesaj gönderen bariton »

Psikiyatri Uzmanı ve aynı zamanda müzisyen Dr. Ayhan ÇOBAN'ın Timaş Yayınları'nın Psikoloji Dizisinde yayımlanan Müzikterapi (Ruh sağlığı için müzikle tedavi) adlı CD hediyeli kitabını da incelemenizi öneririm. Saygılarımla.
"Meclis'te çalındı yine tanbur ile neyler; aşık-ı biçarelerin gönlünü eyler"
Kullanıcı avatarı
bariton
İletişim:

Müzikterapi

Mesaj gönderen bariton »

pelin sadık yazdı:kayıtlara nerden ulaşabiliriz???

Psikiyatri Uzmanı ve aynı zamanda müzisyen Dr. Ayhan ÇOBAN'ın Timaş Yayınları'nın Psikoloji Dizisinde yayımlanan Müzikterapi (Ruh sağlığı için müzikle tedavi) adlı CD hediyeli kitabını da incelemenizi öneririm. Saygılarımla.
"Meclis'te çalındı yine tanbur ile neyler; aşık-ı biçarelerin gönlünü eyler"
Kullanıcı avatarı
hasancihatorter
İletişim:

MÜZİKLE TERAPİ

Uluslararası Müzik Sanatçımız, Ülkesine ve Dünyaya ışık olan Sanatçımız, Müzik Dahisi Dr.Hasan Cihat Örter'in MÜZİKLE TERAPİ adlı kendi eselerinden oluşan Cd si ile...her yerde....

MZÜKLERİM İNSANLIĞA ŞİFA OLSUN.

Açıklama: http://www.hasancihatorter.net
HASAN CİHAT ÖRTER
andromeda
İletişim:

Sayın ÖRtER'in komik ve anlamsız maili... Bana yollamış...

Lütfen bu değerli paylaşım sitesinin düzeyini bozmayınız... Eleştiriler tamamen sizin duruşunuzunun yansımalarıdır... Sayın TArman Hocamızın kurmuş olduğu bu sitenin amaçlarından sapmaması için daha fazla yanı vermeyeceğim size...

From : <hasancihat>
Reply-To : <hasancihat>
Sent : Friday, October 13, 2006 12:17 AM
To : <andromedacem>
Subject : Üstad tan sanaaa

| | Junk E-Mail | Inbox

We've identified this mail as junk. Please tell us if we were right or wrong by clicking Junk or Not Junk

kimsin sen? akıl veriyosun bana edepsiz....dinsizmisin yoksa...TÜRK değilmisin...kimliğini açıkla banaaaaaaaaa..!!!!!!! ATATÜRKÜN SANATÇISI BENİM ..YAPTIKLARIMLA VE IŞIĞIMLA.. ÖNYARGILI CAHİİİİİL....

(yazııııık senib yetiştirdiğin zavallı sabilere yazıııııık...seni müzikten ve ahlaktan bir imtihan etsem...sınfta kalırsın saygısız..)

nefretlerimleee..

Üstad
Hasan Cihat Örter
Uluslararası Müzik Dehası
http://www.hasancihatorter.net
hasancihatorter@hotmail.com
bkz:youtube "videolarım
bkz: gooogle hasan cihat ve entre..
Kullanıcı avatarı
hasancihatorter
İletişim:

...

BENİM ÖZELE YAZDIKLARIMI BÜYÜK BİR KEYİFLE GENELE TAŞIYAN ZAVALLI. KOMPLEKSİNİ YEN...GENÇLİK ELDEN GİDİYOR...
HASAN CİHAT ÖRTER