Gazi'de Tarihi Tadilat...!

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Gazi'de Tarihi Tadilat...!

Mesaj gönderen Admin »

1960'lı yıllarda yapımı tamamlanan Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü binasında tarihi bir tadilat başlamış. Diyebilirim ki bütün bölüm neredeyse yeniden inşaa ediliyor. Yaklaşık 100 bireysel çalışma odası, 10 sınıf ve konser salonu. Bittiğinde eminim ki Gazi'yi tanıyamayacaksınız. Bütün emek harcayanlara ve projeyi hayata geçirenlere teşekkürler.
deniz

Mesaj gönderen deniz »

tabi olan biz öğrencilere oldu soğuk ve sağlıksız bir ortamda ders gördük ve sınav yapıldık ( ne akla hizmetse) ama genede çok güzel olacak okulumuz. bunun yanı sıra hala inşaat halindeki okulumuzda 6 şubat 2006 tarihinde dersler başlayacak umarız birimizin kafasına bir şey düşmeden sağsağlim bu inşaat işinide atlatıcaz. :D :D
mahiye

Yıkıntılarda siz sek sek oynatılırken...

Mesaj gönderen mahiye »

Konu ciddi. Bu konuda yazmayı geciktirdim, söyleyeecek çok şey var.
Özetle. Bir başkentte, Türkiye'nin en kurumlaşmış iki müzik okulunda, (Konservatuar ve Gazi Müzik) aynı anda kış boyu tadilat yapılıyor, bale bölümünün kız bebeleri bile korkarak donarak tuvalete girip gidiyorsa, bitince güzel olacak denilecek bir durum yok, kalan sağlarla derse devam edersiniz beyler!

Bu iş çok planlı gidiyor, inşaatlarla eli ayağı birbirine dolaştırılmış bir yönetim -akademik ortam -öğrenci -eğitim; para teslim almış sistemi anlasanız ya...
Kış inşaatlarının hayrı yoktur, üç gün sonra arızaları başlar.
Kimin için eğitim, piyasa için; okul binaları buna dahil...

Bu kadar aymazlık içindeki yöneticilerle bu kadar olur...
Bakın müzik dersleri nerelerden daha yok edilmeye başlandı? Binayla yıkıntılar arasında sek sek oynatılmakla meşgul edilirken oluyor bunlar, heyyyyy!!!!!

Mahiye
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Aslında bunu sormak bana düşmez ancak yine de size sormak istiyorum: Neden bu konuda da muhalefet yaptınız?

Ben bu haberi sevinerek verdim sizlere, siz ise diyorsunuz ki bundan hayır gelmez. Siz biliyormusunuz ki üniversitede bişi yaptırmanın zorluklarını. Eminim ki bu talidat için ihale gerekli zamanda açılmıştır ve yaz tatilinde yapılması planlanmıştır. Ancak bu işler o kadar zor ki, birisi ihaleye itiraz edince (herkes herşeye itiraz edebilir) bu üç ay sarkıtıyor işin sonuçlanmasını, parasının çıkmasını ya da işin yapılmasını.

Bence yöneticiler işini yaptığı için halen müzik dersi ilköğretimden kaldırılmadı ya da yöneticiler işlerini yaptıkları için Gazi 45 yıl sonra böylesine bir tadilat görüyor, aymazlık içindeler denebilir mi? Bu konudaki yargıyı izleyenlere bırakıyorum.

Evet uyanık olalım <hep bunu söylüyorsunuz> ama biraz da yapıcı olalım. Başkalarının yeterince yıktığı şu günlerde.

Kalın sağlıcakla...
mahiye

Önce sağlık gençler, siz bizim geleceğimizsiniz!

Mesaj gönderen mahiye »

Önce sağlık, okulu erteleyin gençler!

Bu konuyu Gazi’nin öğretmenleri yazmalı. Bir tane “ne güzel kış günü donarak ders yapıyoruz” diyen çıkar mı?

Siz hiç, “sınavda bu gün parmaklarım donuyordu, ayak parmaklarımı zaten hiç hissetmiyordum” diyen çocuğun annesi oldunuz mu?

Gençler, yapacak bir şey var: Bir an önce mezun olunca da işsizsiniz, tayin yok. Şimdiden dersanelere gidin, özel çalgı dersleri verin, tecrübeniz artar. Bu sırada sıcacık bir kış geçirirsiniz, kendinizi toparlarsınız. Seneye gelir devre kaybınızı tamamlarsınız.

Hem artık sistem çalgı dersi vermeniz için 4 yıllık fakülte aramıyor ki! AGSL mezunu ile sizin diplomanızın ne farkı var? Öğretmen olunmadıktan sonra…

Öğretmen Anadolu liselerinde müzik dersi kalktı dediğimi duymayan var.

Şimdi genç öğrenci arkadaşlarıma önerim, öğretmenlerinizle kararlı bir ses tonuyla konuşun. İnanın onlar sizden daha hazırdır devrenin ertelenmesine, yaşları gereği onlar daha az dayanıklıdır bu kötü koşullara. Ya onlar devreyi ertelemek için kurul kararı alır, ya da siz devamsızlığı göze alarak devrenizi fiilen ertelersiniz.

Ne kaybınız olur, üstelik mesleki deneyim ve sağlığınızı kazanırsınız! Kendinizi sevdirdiğiniz öğrencilerinizle yazın da çalışmaya devam edersiniz.

Sizi buna mecbur eden yöneticileriniz bir kez daha şapkayı önlerine koyacaklardır. Bir gün bu modern binalar bom boş müzik öğrencisiz kalacak, ah diyecekler o zaman, keşke öğrenci olsaydı da bize karşı boykot yapsalardı, belki biz de şimdi işsiz kalmazdık… Bu işler böyledir, engel durmazsan döner gelir bumerang gibi kendini vurur.

Haydi gençler, kaybedecek neyiniz var sağlığınızdan başka? En değerli şeyinizi kaybettikten sonra diplomayı ne yapacaksınız?
“Biz anne babalar evlatlarımızı sağlıklı istiyoruz! Devreyi erteleyin” diyen velilerinizi okula kadar öğretmenlerinizin karşısına çıkartmayı hiç denediniz mi?

Kolay gelsin, sağlıklı kalmayı başarmanız dileğiyle.

Mahiye Öğretmeniniz
Kullanıcı avatarı
serra
İletişim:

Mesaj gönderen serra »

Herkes konuşuyor ama , ayrı telden!Hepimiz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz kendimiz, öğrencilerimiz, ülkemiz için..Ama ne yazık ki sadece birbirimizle uğraşmaya yetiyor gücümüz!Bu gidişle ne birlik olabiliriz ne de adam.. :roll: Kusura bakmayın ama öyle..Lütfen herşeye muhalefet olmayıp, birazda yapıcı olalım.Ülkemizin bize ve bizim gibi genç, aydın ve uyanık gençlere ihtiyacı var...Karamsarlık kitabımızda yazmamalı..
SERRA.
Kullanıcı avatarı
boco

Mesaj gönderen boco »

okulun yenilenmesine sevindim ama şuda bir gerçek ki,zamanlama gerçekten kötü...işte buda önceliğin insan olmadığı ülkemizde sık yaşanan bir durum.sadece gazide değil;buna benzer problemleri heryerde yaşıyoruz,yaşatıyorlar,kendimize yaşattırıyoruz malesef.
hocam gibi iyimser insanlara da bunada şükür deyip sevinmek kalıyor ne yazık ki.üniversitede-tıpkı diğer devlet kurumlarında olduğu gibi-bir iş yapmanın zorluğunu yaşayarak bilen insanlar (gene hocam sizin gibi) ,galiba, bir işin yanlış olan taraflarını eleştirmeye korkar hale gelmiş.
mahiye hocamın bir çok görüşüne katılmasamda bu sefer haklılık payının fazla olduğunu üzülerek görüyorum,hocam ve onun gibi düşünen arkdaşlar da(buna herkesi katabiliriz) kör topalda olsa yapılan işlere sevinir durumda olmasalardı,olmasaydık keşke...neyse ne kadar fazla demokrasi o kadar insanca çözümler diyorum...işte bu konuda herşeye rağmen iyimserim...