müzik öğretmeni özel alan yeterlikleri

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
meb

müzik öğretmeni özel alan yeterlikleri

Mesaj gönderen meb »

25 Temmuz 2008
İlköğretim Kademesi Öğretmenlerine Yönelik Özel Alan Yeterlikleri yürürlüğe konmuştur...
Talim ve Terbiye Kurulunca uygun bulunan Özel Alan Yeterlikleri, Bakanlık Makamının 25.07.2008 tarih ve 2391 sayılı onayı ile yürürlüğe konulmuştur.
Daha önce Bakanlık onayıyla yürürlüğü giren Türkçe ve İngilizce Özel Alan Yeterliklerinin ardından, Fen ve Teknoloji, Bilişim Teknolojileri, Okul Öncesi, Görsel Sanatlar, Matematik, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Müzik, Beden Eğitimi, Teknoloji Tasarım ve Özel Eğitim alanlarına yönelik Özel Alan Yeterlikleri de yürürlüğe girmiştir.
Yeterliklerin belirlenmesi ve geliştirilmesi aşamalarında görüş ve önerileriyle çalışmaya katkı sağlayan MEB Merkez Teşkilatı personelimize, akademisyenlerimize, yerli ve yabancı tüm uzmanlarımıza, İl Çalışma Ekiplerimize, alan öğretmenlerimize, sivil toplum kuruluşları temsilcilerine ve anketlerin uygulamalarında katkı sağlayan öğretmen yetiştiren Yüksek Öğretim Kurumlarının son sınıfında öğrenci olan meslektaşlarımıza teşekkür ederiz...
İlgili yeterliklere http://otmg.meb.gov.tr adresindeki “ÇALIŞMALARIMIZ” bölümünden ulaşılabilir.

Genel Yeterlikler
Özel Alan Yeterlikleri
Okul Temelli Mesleki Gelişim