ritim yazma

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
sencer

ritim yazma

Mesaj gönderen sencer »

merhaba ben agsl öğrencisiyim işitme dersinde dikte yazıyorum ama ritim yazamyorum ritim hızlı gittigi için kaçıyor nasıl yazabilirim
wind

Mesaj gönderen wind »

senden çok var merak etme bende senini gibiyim. yalnız değilsin :D
oylumke

Re: ritim yazma

Mesaj gönderen oylumke »

selamlar mesaj tarihinden uzun bir süre geçmesine rağmen yine de düşüncelerimi yazmak istiyorum. öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. taze mezun olmuşve akabinde şubatta atanmış bir müzik öğretmeniyim. ben de agsl çıkışlıyım. tavsiyem şudur ki sorulan ritm zaten belli kalıplardan oluşuyordur. çoğunluk bunu bilir ama belki siz es geçmişsinizdir. o yüzden o kalıpları yer isimleri ya da çevrenizdeki şeylerin isimleriyle eşleştirebilirsiniz. örneğin dörtlük nota van, iki tane sekizlik nota tatvan, bir sekizlik iki on altılık ankara, onun tersi inegöl, bir noktalı sekizlik ve onaltılık bursa, bir onaltılık ortada noktalı sekizlik ve yanında bir onaltılık nota edirne veya terazi( zaten yazılış itibariyle teraziyi andırmakta), 1 vuruşa denk gelen onaltılık notalar da gelibolu olarak akılda şekillendirilirse ilk çalınışta Önce o isimlerle ezberlersiniz, ikinci çalınışta yazarsınız, 3. çalarlarsa da kontrol edersiniz. kolay gelsin, başarılar. eksiğim, yanlışım varsa düzeltilebilmesi ricamdır. iyi akşamlar.
şans ayıklıyorum şanssızlıklar arasından...
thenumber23vip

Mesaj gönderen thenumber23vip »

işitme dersleri için ritim ve dikte yazabilme konusunda başka ne tür pratik egzersizler yapılabilir..?
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Ülkü Özgür- Salih Aydoğan'ın 3 ayrı kulak eğitimi kitabı var. Sonuncusu özellikle bu konuyla ilgilidir. Bu kitaplara göz atmanızı öneririm.
thenumber23vip

Mesaj gönderen thenumber23vip »

bireysel olarak ne yapılabilir ?
syed20

Mesaj gönderen syed20 »

senden çok var merak etme bende senini gibiyim. yalnız değilsin :

Pass your 300-208 exam on first attempt using Uniformed Services University of the Health Sciences and other resources. We offer 100% success in real exam with up to date testking a+ prepared by experts.