LOzan'ı Tanımayan ABD 2.Sevr Haritası Çizdi

Hangi başlığa yazacağınıza karar veremediğiniz ve müzikle ilgili olmayan görüşler...
mahiye

LOzan'ı Tanımayan ABD 2.Sevr Haritası Çizdi

Mesaj gönderen mahiye »

M.Morgül

Lozan’ı Tanımayan ABD Yeni Harita Çizdi

24 Temmuz bayramımızı kutlamak üzereyken bir de baktık internet sayfalarında bir Türkiye ve Ön Asya haritası dolaşıyor. Resmen Amerikan ordusu tarafından yayınlandığı da alındığı sitede belli. Yani stratejik müttefik olduğumuz ve eşit başkanı bizimki olan harita bu.
Daha önce çizdikleriyle karşılaştırdığımızda işi daha genişletmiş oldukları görülüyor. Örneğin Trabzon, Rize ve Artvin bu kez adı Free Kurdistan olarak yazılmış sınırlar içine konulmuş. “Hayda…” diyorsunuz görünce. Bu iş iyice deli saçması olmaya başladı.

Bu haritayı çizen Amerika başkanının bu görevini birlikte yapmak üzere rol verdiği kişi de RİZELİ. O şimdi Rizeli değil elbet, hanım köylü, eniştesi olduğu yerden Siirt’ten başbakan olmuş ya, haritanın da böyle şekillenmesinin kendince bir sakıncası yok galiba.

Rize onun memleketi değil ama benim memleketim!!!!...

Haritada dolaştırıyorum gözlerimi; Tebriz’i de içine almışlar, Rize ile Tebriz aynı sınırlar içinde! Hemen Tebriz'li arkadaşıma sordum, tarihler boyu bir tane Kürt Tebriz'de doğmamıştır diyor.

Belucistan adı geçiyor İran’ın güney doğusunda, İran ve Pakistan sınırında her iki taraftan toprak alınarak kurulmuş yeni bir devlet görünüyor. Pakistan ne diyecek peki? Pakistan’ın başbakanı da eşbaşkan mıdır acep? Bildiğimiz kadarıyla bir iki atom bombası olan bir ülkedir Pakistan. Ancak Hindistan sınırından sıkıştırılmaktadır bu sıralar, oralarda neler oluyor Allah bilir!

100 senedir çize çize bitiremediler dünyayı. Aynı savaş baronları, aynı silah sanayi patronları, aynı mason ve yahudi lobileri devam ediyor bu haritaları çizmeye. Bazen A ülkesinin adına çiziyorlar, bazen B ülkesinin adına, ama hep aynı çıkar grubu tarafından çiziliyor haritalar.

Ne haritalar gördük 100 yıldan beri, kaçını yırtttık attık. Ancaaaak; her seferinde kenarından bir parçayı da verdik galiba. Bu sefer onun için mi bu kadar geniş tuttular Free’- nin kuzeyini güneyini enini boyunu?
İranlı arkadaşıma aynen böyle dedim; “90 yıl önce biz işgal gördük, direndik çok can verdik ve sizi de öyle kurtardık. Haydi bakalım bu sefer siz de cepheye!” Galiba bu kez farkındalar.

Şimdi bu haritayı gazeteye de gönderdim, umarım basılır. Görmeyen gözler açsın gözlerini, ne demek bu harita, “PKK avına giderken avlanmayalım” derken ne demek istediğim daha iyi anlaşılmıştır olur dilerim. PKK işin bahanesi, ABD ile tüm ilişkileri askıya almadan, NATO’dan çıkmadan bu haritanın hesabı sorulamaz.

Eş başkanlıktan ayrılmayan, Amerika’yla bu haritanın hesaplaşmasını yapmayan bir iktidar ve muhalefet PKK’yla nasıl hesaplaşabilir ki! Amerika’ya LOZAN anlaşmasını hala kabul etmediğini hatırlatmak, bir muhtıra gibi, aksi halde tüm ilişkilerimizi sıfırlamak yapılması gerekendir bence.

Bizi tanımayan ülkeyle otomatik olarak bitecektir yapılan anlaşmalar!
LOZAN bayramınız kutlu olsun!

Ne mutlu Lozan’ı yaratan Türk halkına ve ne mutlu Lozan’ı yaşatma kararında olanlara!

24.7.2006