Milli Görev ve Milli Egemenlik Buluşması Cuma 14.00

Hangi başlığa yazacağınıza karar veremediğiniz ve müzikle ilgili olmayan görüşler...
Cevapla
mahiye
Mesajlar: 143
Kayıt: 16 Haz Prş, 13:39

Milli Görev ve Milli Egemenlik Buluşması Cuma 14.00

Mesaj gönderen mahiye »

M.Morgül /25.4.2007

Milli Görev ve Milli Egemenlik Buluşması

Ulusal egemenliğimizin bayramını kutladığımız bu hafta ulusça büyük tehditler altında olduğumuzun artık herkes farkındadır.

En büyük tehdit bugün cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinden gelmektedir. ABD tarafından iç işlerimize artık doğrudan karışılmaktadır. Öyle bir cumhurbaşkanı adayımız vardır ki adım adım en yüce makama hazırlanmıştır. Kendi ifadesiyle Vatan gazetesine verdiği sırlarında ABD Dışişleri bakanıyla gizli anlaşma yaptığını açıklamıştır.

Herkes son görevini yapsın diye Sayın Ahmet Necdet Sezer’den haklı beklenti içindedir. Hükümeti kendi başkanlığında toplar ve başbakanı istifaya davet ederse yasal süreç başlar ve hükümet istifa eder, arkasından erken seçime gidilirse yeni meclis kendi cumhurbaşkanını seçer.

Mevcut başbakan ve onun önerdiği cumhurbaşkanı adayı kendi ağızlarıyla Türk halkının değil ABD başkanının görevlisi olduklarını itiraf etmiştir. Bu durumda Türk halkını temsil etmeyen bu insanların ülkemizin başında bulunmaları en büyük tehlikedir.

BOP haritalarını gerçekleştirmeye Bush’un eş başkanı sıfatını kendine övünç vesilesi yapacak, hem göreve devam edecek bir başbakan…
Hem ABD Dışişleri bakanıyla 9 maddelik gizli anlaşma yapacak hem cumhurbaşkanı olacak bir cumhurbaşkanı…

Biz bunları hak etmedik! Çanakkale şehitlerimize, Kuvayi Milliye şehitlerimize, Sakarya kahramanı Recep Emice’lerimize ihanet etmeye hakkımız yok! İşgal ordularını denize döktük, aynı düşmanlarımız bugün tek kurşun atmadan tepemize binmektedirler. İşgal edemedikleri tek kale kalmıştı, onu da almak üzeredirler.

Hepimiz sesimizi yükseltmeliyiz. Bursa nutkunu anımsamalıyız.
Cuma günü ilk tur oylamanın yapılacağı saatlerde meclisin önünde buluşmak, sesimizi oradan duyurmak üzere kitle örgütlerinden yurttaşlara bir çağrı yapıldı. Aynen buraya alıyorum:

MİLLİ EGEMENLİK BULUŞMASI!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 1. tur oylamasının yapılacağı 27 Nisan 2007 Cuma günü Saat 14. 00’de, TBMM Çankaya Kapısı önünde Milli Egemenlik Buluşması’nda hep beraber olalım.

Yer: TBMM Çankaya Kapısı
Saat:14.00

Cumhurbaşkanımızı yasal milli görevini yapmaya davet ediyoruz!
Cevapla