"Mozart dinleyerek ağrılarınızı hafifletin"

Hangi başlığa yazacağınıza karar veremediğiniz ve müzikle ilgili olmayan görüşler...
Kullanıcı avatarı
bariton
İletişim:

"Mozart dinleyerek ağrılarınızı hafifletin"

Mesaj gönderen bariton »

RealAge Sağlık İpuçları beslenme, egzersiz, tedavi seçenekleri, sağlık katkıları ve diğer pek çok konuda yapılmış en son bilimsel araştırmaları temel almaktadır.

Mozart Dinleyerek Ağrılarınızı Hafifletin

Ağrılarınızı hafifletmek için herhangi bir şişe, hap, şırınga ve benzerleri dışında bir yol bulamıyor musunuz? Hem güvenli, hem de sağlığa çok yararlı bir ağrı kesici önerimiz var: Müzik !

Kulaklılarınızı takmanın zamanı geldi. Günde 20 dakika müzik dinlemek, osteoartrit ağrılarını azaltmaktadır. Dakikada 80 vuruştan az tempolu müzikler ise bu iş için biçilmiş kaftandır.

Günlük Doz

Günlük olarak dinleyeceğiniz müziğin zamanını bir düzen içine sokabilirsiniz. Bu düzeni bozmadan müzik dinleyin. Ağrılarınızın hafiflediğini gerçekten hissedeceksiniz. Yapılan bir araştırmada, bir grup osteoartrit ağrıları çeken yetişkin insana, 2 hafta boyunca günde 20 dakika rahatlatıcı müzik dinletildi. Müzik dinlerken ve dinlemedikleri anlarda çektikleri ağrıların derecesi araştırıldı. Her müzik terapisinden sonra kendilerini daha iyi hissettikleri ve ağrıların daha hafiflediğini söyledikleri açıklandı.

RealAge Önerisi: Duygusal sağlığınıza özen göstermeniz sayesinde Gerçek Yaş’ınız 16 yıla kadar gençleşebilir.

En İyi Müzik Seçimleri

Eğer önerimizi denemeye karar verdiyseniz, gerçekten sevdiğiniz ancak yumuşak ve rahatlatıcı müzikler seçin. Bahsettiğimiz çalışmada, müzik terapisi yapılan yetişkinlere Mozart eserlerinden:

Overture, Le Nozze di Figaro,
Senfoni no 40
Flüt ,arp ve orkestra ıcın sol major konçertino için andantıno dinletildi.

Size de önerebiliriz…

Bu yazı aşağıdaki adresten alınmıştır:

http://www.realage.com.tr/tr/gununonerisi.asp
"Meclis'te çalındı yine tanbur ile neyler; aşık-ı biçarelerin gönlünü eyler"
Kullanıcı avatarı
delfin999
İletişim:

Mesaj gönderen delfin999 »

paylaşımınız için teşekkürler.
ben mozartı ve eserlerini çok beğenirim.
dünyayada gelmiş geçmiş en iyi bestecilerden biridir..
kısacık yaşamına o güzel ve severek dinlediğimiz harika eserlerini sığdırmıştır.

oklumda öğrencilerime klasik müzik dinletileri yapıyorum. ilköğretim 8. sınıflarda malumunuz oks sınavı yapılacak.ben de derslerde onlara dinleti yapıyorum bir yandan da çalışmalarını sağlıyorum.

klasik müzik dinlemiyoruz diyen öğrencilerim bugün kulaktan dinlettiğim çoğu eserlerden flütleriyle bazı bölümlerini çalabiliyorlar.
yine özel keman dersi alan öğrencilerim mozarta ait eserleri severek çalıyorlar.

keşke Mozart 35 değil de, bir 35 sene daha yaşamış olsaydı.belki bugün klasik müzik alanında çok daha ileri bir seviyeye ulaşmış olabilirdik.kimbilir?