19 mayıs ünüversitesi müzik bölümü sınavı hakkında bilgi?

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
Ugur Bach

19 mayıs ünüversitesi müzik bölümü sınavı hakkında bilgi?

Mesaj gönderen Ugur Bach »

arkadaşlar 19 mayıs üniversitesinde sınava girmeyi düşünüyorum sınavlarının nasıl yapıldığı hakkında bilgisi olan varsa bana bilgi verirseniz sevinirim ??????
albeniz

Re: 19 mayıs ünüversitesi müzik bölümü sınavı hakkında bilgi

Mesaj gönderen albeniz »

kolay bir sınavı var ezgiye ağırlık verilen bir sınav...dikte olmadığını biliyorum,varsa deşifre solfej vardır,öncesinde o da yoktu...çok iyi bir okul olduğu söyleyebilirim..ygs den ziyade müzik kulağı iyi olan tercih ediliyor...ygs puanında iyiyse rahat bir sınav....3 4 yıl öncesinde hiç çalışmadan gitmiştim..girdim kazanamadım:)) şuan girsem dereceye girerim diye düşünüyorum..başarılar..
Ugur Bach

SAOL ARKADAŞIM BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİN AYRICA SOLFEJDE DO MAJÖR MÜ ÇIKIOR YOKSA DAHA DEĞİŞİK ÇIKIORMU O KONU HAKKINDADA BENİ BİLGİLENDİRİRSEN SEVİNİRİM????
albeniz

Mesaj gönderen albeniz »

Bu konuda bilgiye sahip değilim,bütün sınavlarda tonal ve makamsal olarak iki adet deşifre/solfej sınavı uygulanır...Hepsine hazırlıklı olmalısın,şu yada bu çıkacak diye bir şey söz konusu olamaz,sorular sınav günü sabah komisyon tarafından hazırlanır...bazı okullarda birkaç tane hazırlanır,kura çekimi ile hangisini seçersen onu okursun...Ne çıkacaığını bilemezssin...kayıt esnasında sana bir kitapçık verilir o kitapçıkta detaylı bilgiye de yer verilir...
Ugur Bach

saol bılgılendırdgn ıcın...