koro eserleri için talep

Bireysel ve toplu ses eğitimiyle ilgili görüş ve düşünceler.
andromeda
İletişim:

koro eserleri için talep

Mesaj gönderen andromeda »

Merhaba.. Sanırım bu forum pek ilgi görmemiş.. Ancak ben genede şansımı denemek istiyorum...

7 - 14 yaş gurubu öğrencilerden oluşmuş bir çoksesli amatör çocuk korosu için, motive edici, teknik kurulumu ve armonik yapısı karışık olmayan çok sesli ( 2 veya 4 ) koro eserlerine ihtiyacım var..Repertuarlarında böyle eserler olan eğitimci arkadaşlardan bu konuda yardım istiyorum...

İlgilenenler için şimdiden teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
serra
İletişim:

Mesaj gönderen serra »

merhaba.Bende kültür bakanlığının " Piyano eşlikli çocuk şarkıları" adlı kitabı var.ilgilenirsen....
SERRA.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Bu sitenin download sayfasında da Serra'nın sözü ettiği kitabın eşlikleri var..... :wink:
Kullanıcı avatarı
adagio

Mesaj gönderen adagio »

Bu konuda sana katılıyorum benimde ihtiyacım var ve evet sitenin eksikliği fazlaca var hep beraber bu siteyi kalkındırmamız lazım ben bugün tanıştım ve çok mutlu oldum umarım hep beraber başarılı oluruz.
Kullanıcı avatarı
kayraalp

Mesaj gönderen kayraalp »

site için elimizden geleni yaparız.Yeni fikirler bekliyoruz. .. :)
kayraalp...
andromeda
İletişim:

Koro Repetruarı

Mesaj gönderen andromeda »

Merhaba Arkadaşlar...

Bahsi geçen kitabı edindim.. Hatırlatma için minnettarım... Ayrıca elimde olan çeşitli koro eserlerini ve müzik eğitimi ile ilgili dökümanları paylaşmak istiyorum... Bunu siteye nasıl yollayabilirim ?

Süleyman Hocamın bu siteyi kurmuş olması da müzik eğitimine çok önemli bir katkıdır... Kendisine teşekkür ediyorum...
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: Koro Repetruarı

Mesaj gönderen Admin »

andromeda yazdı:Ayrıca elimde olan çeşitli koro eserlerini ve müzik eğitimi ile ilgili dökümanları paylaşmak istiyorum... Bunu siteye nasıl yollayabilirim ?
Dökümanlar bilgisayar dosyası halindeyse info@muzikegitimcileri.net adresine gönderebilirsin. Dosyalar eğer maille gönderilemeyecek kadar büyükse o zaman bir CD'ye kayıt yaparak OMÜ Samsun Eğt.Fak. GSEB, Atakum-Samsun adresine normal postayla gönderebilirsin. Teşekkürler... :)
sahenk

Mesaj gönderen sahenk »

merhaba! Böyle bir sitenin varlığından haberdar olunca gerçekten çok sevindim! :D Sitede var olan Kültür Bakanlığı 2001 yılı eşliklerinin notalarına ihtiyacım var. :? Ayrıca elinde istiklal marşı nın çift sesli notaları olan varsa bana gönderebilir mi acaba? :roll:
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Şimdik isteklerinize bakalım:

:arrow: İstiklal Marşı'nın iki sesli notası yok. Çünkü İstiklal Marşı ya tek sesli söylenir ya da dört sesli. Dört sesli çok tiz olduğu için genellikle profesyoneller tarafından seslendirilir. Profesyonel olmayanların tümüne tek sesli söylemesi/çalıştırılması önerilir.

:arrow: Kültür Bakanlığı'nın kitabını ise ilinizde bulunan Kültür Bakanlığı Satış Mağazasından (Dösim) temin edeceksiniz. (Bilgi için sitenin "yayınlar" sayfasından 2 nolu kitap)

:arrow: Bu kitaptan seslendirmek istediğiniz şarkıların piyano eşliklerini de sitenin download/eşlik sayfasından indireceksiniz.

Kolay gelsin.... :wink:
MeLoDi

Mesaj gönderen MeLoDi »

Merhaba sitenizi googlede buldum güzel bir site biz müzik egitimcileri icin.. Ben Ankarada her yil Mayis ayinda düzenlenen polifonik korolar senligine nasil basvurulucagini (e-posta ile) ve son basvuru tarihini ögrenmek istiyorum. Bilgisi olan varmi ?

Ayrica elinizde İstiklal Marsi'nin sadece ezgisine ait döküman varmi söz olmiycak... Eslik olucak yani...

Saygilar.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

1. Polifonik Korolar Derneği için sitenin linkler sayfasına bakın.
2. İstiklal Marşı eşliği için ise download/eşlik sayfasına bakın.
Aradıklarınızın hepsini bulacaksınız...
MeLoDi

Mesaj gönderen MeLoDi »

tamam buldum tesekkür ediyorum...
otuzeylul
İletişim:

merhabalar..

Mesaj gönderen otuzeylul »

Öncelikle Süleyman Tarman hocama böyle nitelikli , içerikli ve geniş kapsamlı bir site hazırladığı için teşekkür ediyorum. İlgi alanım ve eğitim alanım "koro eğitimi" olduğu için özellikle ilk olarak bu sayfaya baktım. Gerek repertuar gerek bilgi alışverişi konusunda ben de her konuda yardımcı olmaya hazırım. Yeter ki müzik eğitimi adına boyle sayfalar boyle siteler boyle paylaşımlar cogalsın.. Ortak Paydası Müzik Olan Herkes Adına.. :) Sevgiler..
Kullanıcı avatarı
Mavera
İletişim:

Mesaj gönderen Mavera »

İlgilenirseniz benim kendi düzenlediğim çok sesli koro eserleri var...
:- Gözyaşı Ağacı Seni Çağırıyor -:
BRCKRC

Mesaj gönderen BRCKRC »

ben piyano eşlikli çocuk şarkıları kitabını arıyorum fakat bulamıyorum bu siteden sipariş verebiliyomuyuz acaba yardımlarınızı bekliyorum